Бочкала Роман Олександрович

Категорія: Активісти Автор: Site Editor0 Comments

3024 просмотров

Місце реалізації активності:

  • з 2013 р. один з співзасновників ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНСТВО «СТОП КОРУПЦІЇ ТВ» (серед засновників також – Лилик Тарас Ярославович та Хмельницький Богдан Станіславович)
  • в 2015 р. один з трьох співзасновників (ті ж самі, що і в ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНСТВО «СТОП КОРУПЦІЇ ТВ») та координатор Громадської організації «Стоп корупції». Провадить антикорупційні журналістські розслідування у державному та комунальному секторі України, створює телевізійні програми та транслює їх через загальнонаціональні та регіональні ЗМІ (5 канал, ICTV).
  • одночасно зі створенням ГО, в 2015 р. виступає співзасновником та активістом Благодійної організації «Благодійний фонд «Батальйон Волонтер». Один зі співзасновників якого – Артемчук Олександр Федорович є керівником ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНСТВО «СТОП КОРУПЦІЇ ТВ» з 2016 р.
  • 2016-2017 рр. член Київської конкурсної комісії (Генеральної Прокуратури України) з відбору керівного складу місцевих прокурорів http://www.gp.gov.ua/ua/reforms_gp.html?_m=publications&_t=rec&id=196756 . Секретарем цієї комісії обрано його друга, співзасновника та голову правління ГО «Стоп корупції», співзасновника ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНСТВО «СТОПКОРТВ» – Лилика Тараса Ярославовича. Єдиний з трьох кандидатів від ГО «Стоп корупції», хто не пройшов до складу РГК при НАБУ.

Біографічні відомості:

Громадянин України

Народився: 3 травня 1984 р. у м. Старий Оскіл, Білгородська обл., СРСР

Сімейний стан: одружений, виховує дочку

Місце проживання: Україна, м. Київ

Освіта:

у 2006 р. закінчив Таврійський національний університет (м. Сімферополь), факультет управління.

Трудова діяльність:

2001 р. – працює в ТРК «Екран» (Джанкой) у якості журналіста (газета та телеканал);

2005 – 2007 рр. – працює журналістом у Чорноморській ТРК;

2008 – 2009 рр. – працює на телеканалі «К-1»;

2008 – 2016 рр. – працює міжнародним оглядачем телеканалу «Інтер». В якості кореспондента каналу висвітлював військові та громадянські конфлікти;

з 2015 р. – продюсер проекту журналістських розслідувань «СтопКор» на «5 каналі»;

з 2016 р. працює на телеканалі ICTV ведучим програми журналістських розслідувань «Очна ставка». В межах цього проекту, виникають постійні непорозуміння у зв’язку з небажанням каналу випускати в ефір зняті програми – http://detector.media/production/article/126755/2017-06-07-programma-ob-ubiistve-volontera-v-zone-ato-kotoruyu-ne-vypustili-na-ictv-poyavilas-v-seti-dopolneno/ )

в 2016 р. пройшов стажування у США за спеціальною програмою «Відкритий світ» щодо  журналістських розслідувань, зокрема стосовно протидії корупції.

Громадська діяльність:

Учасник низки журналістських програм (Internews, IREX, Centurion, «Інтершкола»).

Волонтер «Корпус Миру» США в Україні, член литовської волонтерської спілки Blue/Yellow, член міжнародної волонтерської організації Rotary Club (Kiev)

Профіль у соцмережах:  https://ok.ru/profile/441839131283 , https://vk.com/r.bochkala , https://www.facebook.com/bochkala

Фінансовий стан: Згідно даних декларації за 2016 р. https://declarations.com.ua/declaration/nacp_bec245be-b1ef-412d-8f36-751e85167c95 його сукупний дохід від підприємницької діяльності та за основним місцем роботи (телеканал «Інтер») склав 487 534 грн.

За чотири місяці роботи як ФОП (з вересня 2016 р.) він заробив майже стільки ж (210 528 грн.), скільки він заробив за 8 місяців роботи на телеканалі (277 006 грн.). І декларуючи своє місце роботи – ФОП, займана посада чомусь вказана Директор (цікаво чого?!);

В банках рахунків немає, всі кошти його та дружини  відображені як готівкові.

Автомобіля немає.

Дії, факти та висловлювання, що не відповідають принципам доброчесності:

  1. Цікавим виглядає ситуація навколо інформації, яка відображена в ЄДР щодо місця проживання Романа Бочкали. Серед нерухомого майна ним задекларовано право спільної власності (50/50) на квартиру в м. Києві загальною площею 92,9 кв.м. Під час реєстрації всіх юридичних осіб (2013-2015 рр.), в яких він є співзасновником – вулиця Урлівська, будинок 3 (три), та інформація від вересня 2016 р., коли він зареєструвався в якості ФОП і вказав адресу – вулиця Урлівська, будинок 30 (тридцять), (цей же номер будинку зазначений і його дружиною в 2017 р. при дворазовій спробі реєстрації свого ФОП).  Це або намагання когось заплутати, або дійсно дві різні квартири, які використовуються для якихось різних цілей, як наприклад реєстрація юридичних осіб чи подача позовних заяв про захист честі, гідності та ділової репутації (жовтень 2017 р.) http://politica-ua.com/novosti/item/44204-gazeta-nasha-versiya-otrimala-pozov-vid-khmelnitskogo

В Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зазначена лише 1 квартира.

Ця квартира ще дивна тим, що хоч вона і використана як адреса ФОП Бочкала Ірина Юріївна (зареєстрована в якості підприємця 17.08.2017), але вона не значиться як її співвласник. Хто володіє іншими 50% квартири – таким чином не зрозуміло. Сам Роман Бочкала у своїй декларації вказує, що ця частка належить Ірині Бочкалі. Але в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за Іриною Юріївною значиться лише нежитлове приміщення, яке вона вочевидь і збирається здавати в оренду.

Щоправда питання – яким чином вона змогла його придбати у власність одноособово. Справа в тому, що вартість офісного приміщення загальною площею 103 кв.м. за останньою оцінкою становить 4 094 250 грн. А на дату набуття, воно коштувало 1 990 000 грн. (така «невелика» розбіжність у вартості і всього за 5 місяців). Та навіть 2 млн грн – це цікава сума – звідки вона у дружини, яка офіційно ніде не працює, а як ФОП зареєстрована лише в 2017 році?

І ще один цікавий момент – дата набуття права власності цього приміщення стоїть 31 грудня 2016 року. Це що – новорічний подарунок від коханого чоловіка?

  1. В ЗМІ почала з’являтися інформація відносно того, що журналісти «Стоп корупції» під час проведення своїх розслідувань вводять громадськість в оману та представляються журналістами «5 каналу» http://politica-ua.com/novosti/item/44270-stop-korupc-programa-rozsl-duvan-chi-prikrittya-dlya-krim-nalnik-v .

Також, даний журналістський проект звинувачують у політичній заангажованості (щодо співпраці в 2015р. з Л. Парцхаладзе, який використовував проект, як майданчик для виборів) та упередженості під час підготовки деяких своїх програм http://kievvlast.com.ua/text/jastrubi_parchaladze_na_kivshhin_aktivzuvalasja_borotba_z_korupcju_foto31084

  1. Останнім часом ГО «Стоп корупції» та його засновники постійно фігурують навколо теми з незаконного видобутку піску в Києві та Київській області. В ЗМІ згадується інформація про відкриття кримінального провадження відносно ГО “Стоп корупції” за статтею 206 ч.3 ККУ, де Роман Бочкала фігурує як особа, яка вимагала гроші з бізнесменів за невтручання  в їхню підприємницьку діяльність з боку “журналістів” і “активістів” “Стоп корупції”.

https://gromnaglyad.com.ua/poletiv-ale-obicyav-povernutis-koordinator-go-stop-korupciї-roman-bochkala-tikaye-vid-slidstva/

https://www.youtube.com/watch?v=P7eDsy8A0XU

В той же час, з боку Романа Бочкали була подана позовна заява щодо захисту честі, гідності та ділової репутації, але у зв’язку з не повною сплатою судового збору, заява була повернута заявнику відповідно до ухвали Господарського суду м. Києва від 18.10.2017р. (Справа №  910/17754/17).

  1. Така активність навколо боротьби з незаконним видобутком піску знайшла своє продовження в тому, що 11.08.2017р. прокурор Київської області Дмитро Чібісов на спільній прес-конференції презентував концепцію співпраці між представниками прокуратури, громадських організацій, журналістами та органами влади у сфері протидії та подолання корупції. І навіть зазначив, що всі звернення до ГО «Стоп корупції» отримають статус офіційних і їх одразу вноситимуть до Єдиного реєстру досудових розслідувань із подальшою правовою реакцією. http://stopcor.org/u-prokuraturi-kiyivshhini-prezentuvali-kontseptsiyu-spivpratsi-z-gromadskimi-organizatsiyami-zhurnalistami-organami-vladi-u-sferi-borotbi-z-koruptsiyeyu/

Цікавить лише одне питання, чому тільки ці дві громадські організації були залучені до такої співпраці і за яким критерієм їх обрали з поміж кількох десятків не менш активних?

  1. Більшість негативних плям в біографії Романа Бочкали залишають його стійкі дружні стосунки з Хмельницьким Богданом Станіславовичем (один з співзасновників ТОВ та ГО) який частіше за все висувається на посади (громадські ради при МЗС України, МОЗ України, Міністерстві юстиції України, Державній екологічній інспекції України, КМДА) та представляється від імені своєї однойменної ГО «Об’єднання Богдана Хмельницького». Навіть до складу РГК при НАБУ він висувався за цим же сценарієм, але не дуже вдало. Більшість негативу пов’язана з кримінальним минулим пана Хмельницького ( https://antikor.com.ua/articles/17140-bogdan_hmeljnitskij_pod_gromkim_imenem_vo_vlastj_rvetsja_reketir_ugonshchik_lhets_i_rejder) та його близькістю до політичних кіл, зокрема в 2014 р. він балотувався до Верховної Ради України від «Народного Фронту», а сьогодні є помічником на громадських засадах сумнозвісного (та останнім часом дуже активного) депутата від «Народного фронту» Максима Полякова, близького до одного із спонсорів партії Миколи Мартиненка.

http://www.pravda.com.ua/rus/articles/2017/05/30/7145445/

І до речі, ось ще показова інформація про “активіста – реформатора”, надана вже після публікації досьє.

 Коментарі

Поділитися записом