Кулібаба Андрій Юрійович

Категорія: Активісти Автор: Site Editor0 Comments

2611 просмотров

Місце реалізації активності: Громадська Рада Доброчесності при ВККС (з 17.12.2018), Координатор Громадської ради доброчесності

17 грудня 2018 року обраний новим членом ГРД, отримавши 10 голосів. Разом з тим на офіційному сайті ГРД в розділі “Персональний склад Ради” і досі ще немає жодних змін, які настали внаслідок цих виборів.

Висунутий: ГО “Центр громадянських свобод”

Біографічні відомості:

Громадянин України

Народився: 02.09.1994 р. у м. Суми.

Сімейний стан: неодружений

Батьки: Кулібаба Юрій Борисович (працює в ДПІ у м. Сумах ГУ ДФС у Сумській області), Кулібаба Ольга Миколаївна (працює в КУ «Сумська міська дитяча клінічна лікарня», керівник ОСББ «КОНТАКТ 2012»)

Місце проживання: м. Київ, Харківський масив

Профіль у соцмережах: https://www.facebook.com/AndriiKulibaba

Освіта:

У 2011 році закінчив навчання у Сумській спеціалізованій школі №29

У 2017 році закінчив навчання у Національній юридичній академії ім. Я.Мудрого (Інститут прокуратури та кримінальної юстиції)

У 2018 році відвідував лекції у Відкритому університеті реформ та був слухачем Антикорупційних міждисциплінарних студій в Національному університеті “Києво-Могилянська академія”

З 2017 року – аспірант Навчально-наукового інституту права Сумського державного університету

Трудова діяльність:

З 01.04.2017 – по 18.11.2018 – юрист в ГО «Center for Civil Liberties / Центр Громадянських Свобод»

Тим не менш, «юридичний» профіль роботи в ГО у Андрія Кулібаби був досить дивний.

Так, він не відвідував жодного разу жодне судове засідання (в Реєстрі судових рішень немає жодного запису щодо представника сторони на ім’я Кулібаба А.Ю.), натомість активно відвідував різні тренінги, круглі столи тощо. При цьому його посада писалась (вочевидь, з його власних слів, або за дорученням керівництва) як «менеджер судової реформи».

Сама ГО «Центр Громадянських Свобод» є виключно грантовою структурою, яка лише імітує бурхливу діяльність в сфері судової реформи. Зокрема, навіть якщо прочитати їх власний звіт за 2018 рік, то вони видали 3 збірки «аналітичних матеріалів» щодо суду присяжних в Україні; зробили 14 заяв щодо захисту прав людини та 15 публічних обговорень.

http://ccl.org.ua/reports/richnyy-zvit-diial-nosti-tsentru-hromadians-kykh-svobod-u-2018-rotsi/

Як за бюджет в 190 тис євро, то в принципі непогано.

Однак Андрій Кулібаба в цих заходах участі не брав, ані як експерт, ані як доповідач чи учасник, виключно – в якості технічного працівника, до якого можна телефонувати , щоб дізнатись про час та місце проведення того чи іншого круглого столу.

Тому не дивно, що весь час протягом роботи так званим юристом Андрій Кулібаба активно шукав іншої вакансії, бажано експерта, і десь в державних структурах – Мінюст або НАЗК тощо, про що свідчать його декларації, заповнені в якості кандидата на посаду:

  • Державного експерта експертної групи з прав людини Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України (подана 15.11.2017),

https://declarations.com.ua/declaration/nacp_2da85843-15d4-45dd-a3a2-d9f164c97b22

  • Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, головний спеціаліст четвертого відділу Управління з питань управління активами центрального апарату Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (подана 21.05.2018)
  • Державного експерта експертної групи у сфері судоустрою та судочинства Директорату правової політики у сфері судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів , державний експерт експертної групи у сфері судоустрою та судочинства Директорату правової політики у сфері судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів (подана 17.09.2018)
  • Кандидата в якості члена Громадської ради доброчесності (подана 08.11.2018),
  • Державного експерта Директорату координації державних політик та стратегічного планування (подана 28.11.2018).

Однак державним експертом А.Кулібаба так і не став, бо «свої» ГО (так чи інакше координатор ГРД співпрацював або проходив навчання, або брав участь у спільних акціях у 5 з 11 організацій, які обирали новий штат Громадської Ради Доброчесності). Більше того, активний «антикорупційний» юнак відразу став Координатором ГРД. І хоча діяльність в ГРД не є ОПЛАЧУВАНОЮ, але А.Кулібаба відповідно до останньої поданої декларації так і не став шукати нове місце роботи. Разом з тим, залишаючись офіційно безробітним, він продовжує проживати в місті Києві, орендуючи квартиру 74 м2, відвідувати різні заходи, мандрувати до Барселони тощо.

З цього приводу варто ще раз нагадати про мотиваційний лист А.Кулібаби, який він подав до ВККС, бажаючи стати членом ГРД.

Наявність орфографічних та пунктуаційних помилок в 3-х абзацах тексту навіть не будемо коментувати, бо все ж таки сумська школа №29 не є українським Гарвардом. Однак дивує, що навіть власне «по-батькові» юнак написав з помилкою, ставши «Юійовичем».

Ще більш дивує як саме А.Кулібаба зрозумів, що «судова реформа проведена не успішно». Хіба що з розповідей батька, який працює у Державній фіскальній службі, бо власного досвіду «перебування в судах» Координатор ГРД не мав і не має дотепер. Але це не заважає йому плідно працювати на ниві «оновлення суддівського корпусу».

Фінансовий стан

Андрій Кулібаба, як і більшість його колег-активістів, заповнюють декларації з легким почуттям «фану». Вочевидь, їм це «по приколу», а можливо це просто так прийнято у 24-річної молоді зараз.

Разом з тим, ретельно вишукуючи помилки у суддівських досьє, про свої власні декларації активісти забувають.

Так протягом усіх декларацій, які А.Кулібаба подавав у 2017-2018 роках, ніде не зазначалось про місце проживання, окрім батьківської квартири в м.Суми по вул. Прокоф’єва, 38/3.

Вперше згадка про орендовану з 2017 року квартиру в Києві з’являється лише у декларації, яка передувала початку роботи в ГРД, а також в останній – поданій за результатом діяльності у 2018 році.

Остання декларація тут: https://declarations.com.ua/declaration/nacp_02b4dab4-997b-4b7a-bde9-593c03de6313

Разом з тим, ймовірно, А.Кулібаба орендував квартиру в Києві значно раніше, про що свідчать його власні дописи у Фейсбук.

Продовжує там проживати і зараз, про що свідчить світлина про те, що він збирається голосувати у Дарницькому районі м.Києва у виборчій дільниці по вул. М.Бажана.

З яких коштів А.Кулібаба продовжує сплачувати орендні платежі, які сягають в середньому 10-15 тис грн на місяць (а це мінімальна плата за квартиру у 74 м2 в цьому районі), не зрозуміло.

Бо готівкових заощаджень Андрій Юрійович не мав ані в 2017 році, ані в 2018 році. Також, згідно декларацій він не отримував жодних подарунків чи грошових виплат у іншій формі.

З приводу ж заробітної плати, яку А.Кулібаба отримував протягом 2018 року у ГО як юрист, то вона склала майже 200 тис грн річних, або в середньому трохи більше 16,5 тис грн на місяць.

Фактично цього вистачає лише виключно для оплати оренди квартири.

Тим не менш, А.Кулібаба їздив на відпочинок до Барселони (тур – мінімум від 13000 грн).

Відвідував концерти «Океану Ельзи» та грузинські ресторани, подорожував.

І це лише відповідно до інформації, яку він сам оприлюднив у соцмережах. Але навіть на це офіційних доходів у активіста не вистачає.

З яких же ресурсів продовжує активне громадянське життя А.Кулібаба зараз, на безоплатній посаді Координатора ГРД, – взагалі не зрозуміло.

Дії, факти та висловлювання, що не відповідають принципам доброчесності:

«Менеджер судової реформи» Андрій Кулібаба дозволяє собі дуже вільне тлумачення і бачення проблем судової реформи.

Зокрема, під час телеефірів він розповідає про те, як правильно суддю «забанити».

https://youtu.be/U6fIZEgTPac

Коли ж ведуча просить пояснити, в чому ж саме полягає «недоброчесність тих чи інших суддів», то експерт абсолютно серйозно каже про те, що наприклад, «Бенедисюк – дуже скандальна особистість, бо він сприяв судовій реформі. Тому він не доброчесний».

Або виступає на Громадському радіо з такими заявами: «Так, ми знаємо, що довіра до суду дуже маленька. По суті, суддя – це та людина, яка з певними особливостями. Робота завжди залишає свій відбиток і його робота має для нього інший результат. Він працює на те, щоб вища інстанція не оскаржила його вирок, щоб отримати заохочення. Виходить, що людина приходить туди з кращою метою, а потрапляє в конфлікт з інтересами судді, який хоче винести той вирок, який потім не вилізе для нього боком». Хто пояснив координатору ГРД, що для судді головне винести вирок, який потім не вилізе йому боком – не відомо.

А тим часом, Координатор ГРД продовжує розповідати казки (!) для дорослих на своїй сторінці у Фейсбук або робити паперових голубів. Вочевидь, саме це й допоможе оновити суддівський корпус.

 Коментарі

Поділитися записом