Лємєнов Олександр Валерійович

Категорія: Активісти Автор: Site Editor0 Comments

1987 просмотров

Місце реалізації активності:

 1. З 2015 р. стає одним із співзасновників ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ЦЕНТР ЛОКАЛЬНОГО САМОВРЯДУВАННЯ» (ГО «ЦЛС»), яка наприкінці 2017 р. зазнала деяких змін, щодо керівництва та назви, і на сьогоднішній день, в результаті ребредингу, вона стала ГО “CТЕЙТВОТЧ” (анг. назва «State Watch») (ЄДРПОУ 39663870). І перед цим ГО «ЦЛС» навіть, підготувала Звіт відносно проведеної роботи за 2015-2017рр.

Офіційного сайту ГО «CТЕЙТВОТЧ» не має, лише діючий профіль ГО «ЦЛС» у Фейсбук  Офіційна адреса: 09109, Київська обл., місто Біла Церква, вул. Василя Симоненка, будинок 4, квартира 119. Керівник (співзасновник) – Канєвський Гліб Олександрович, який водночас є експертом в Центрі політичних студій та аналітики «Ейдос» (керівник – Віктор Таран).

 1. З 2015 р. працює в проекті Громадська платформа «Реанімаційний пакет реформ» (головний експерт групи Антикорупційна реформа)
 2. З 2016 р. член Громадської ради при виконавчому комітеті Білоцерківської міської ради. Діяльність не така активна як при державних органах, але все ж таки питання співвласників багатоквартирних будинків теж треба комусь вирішувати.

Висунутий: ГО “ЦЕНТР ЛОКАЛЬНОГО САМОВРЯДУВАННЯ”.

 1. З жовтня 2017 р. став одним із співвласників ГО «РАН-АП НЕЙШН» (ЄДРПОУ 41619930).
 2. В лютому 2018 р. обраний до складу конкурсних комісій Державного бюро розслідувань (приймає участь у процесі призначення на посади в Бюро).

Висунутий: ГО «Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів».

4 серпня 2016 року відбулося відкрите рейтингове Інтернет-голосування за 5 членів Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України замість тих, чиї повноваження достроково припинено. До РГК не пройшов.

Громадянин України

Народився: 26 липня 1989 року в місті Біла Церква. «… людина виховувалась у жорстоких фавелах Білої Церкви та не пробачає ху…ні.»

Сімейний стан: неодружений

Місце проживання: Україна, м. Біла Церква

Родинні зв’язки:  ЛЄМЄНОВА ЛАРИСА МИКОЛАЇВНА та ЛЄМЄНОВ ВАЛЕРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ (свого часу обидва – ФОП, зараз підприємницька діяльність припинена)

Освіта: факультет права в Національному університеті ім. Т.Шевченка (завершив навчання у 2012 році).

Додаткові освітні курси: University of Fribourg (Швейцарія, 2014), MIM-Kyiv Business School (2017).

У 2015 році став співзасновником ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “ЦЕНТР ЛОКАЛЬНОГО САМОВРЯДУВАННЯ”

ГО виграла декілька грантів.

Більше того, за офіційною інформацією керівника ГО, за період 2015-2016 роки було проведено лише декілька семінарів.

Знайомий з Романом Маселко.

Трудова діяльність:

2009-2012 рр. – стажист та молодший юрист юридичного департаменту компанії “Агрос”; після її поглинання, перейшов до холдингу KSG Group.

2012-2013 рр. – центральний аналітик Громадського Руху «Чесно».

2013-2015 рр. – юрист, аналітик Центру «ЕЙДОС».

З 2014р. зареєстрований як ФОП.

З 2015р. – засновує та активно виступає від імені ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ “ЦЕНТР ЛОКАЛЬНОГО САМОВРЯДУВАННЯ”.

2015-2017рр. – менеджер Антикорупційної групи Громадської платформи “Реанімаційний пакет реформ.

З 2017 р. – головний експерт Антикорупційної групи Громадської платформи “Реанімаційний пакет реформ.

Громадська діяльність:

 1. В 2008 р. був членом ВО «Батьківщина», звідки згодом і вийшов.
 2. В серпні 2016 року відбулося відкрите рейтингове Інтернет-голосування за 5 членів Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України замість тих, чиї повноваження достроково припинено. До РГК не пройшов.
 3. Вже з 2016 р. розпочав активну діяльність навколо створення та обрання керівника ДБР.

Один з перших, виклав в мережу інтернет інформацію про кулуарні призначення керівника ДБР та його заступників, які мають пряме відношення до Банкової.

 1. В липні 2017 р. був одним із співініціаторів дисциплінарної скарги щодо публічних висловлювань Генерального прокурора Луценка Ю.В. та Головного військового прокурора Матіоса А.В.

Як результат, кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, навіть знайшла в їх діях ознаки дисциплінарного проступку.

 1. В лютому 2018 р., не дивлячись на його позицію відносно обрання керівництва ДБР, все ж таки був обраний (всього чотири представника громадськості) до складу конкурсних комісій Державного бюро розслідувань (щодо призначення на посади в Бюро).

Цікаво, що чомусь висувала його не зовсім відома ГО – «Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів».

А його кандидатура (з поміж двадцяти ГО) була підтримана одноголосно членами Комітету з відбору представників громадських об’єднань до складу конкурсних комісій ДБР, до складу якої входить всього три людини: Олег Базар (головний редактор видання «LB.ua»); Дмитро Остапчук (Голова Громадської організації «Антикорупційний монітор») та добре з ним знайомий колега та його роботодавець – Віктор Таран – голова Центру «Ейдос», член Ради Реанімаційного пакету реформ.

І знову, ну ні якого конфлікту інтересів, суцільна прозорість та незаангажованість.

 1. Навіть такий блат не допоміг Олександру Лємєнову в березні 2018р., обратися до складу членів Ради громадського контролю при ДБР. А ось цього разу, його висування відбувалося через свою «рідну», вже перейменовану ГО «Стейтвотч».

Цікаво, що «Аналіз кандидатів до Ради громадського контролю при ДБР» проводила ця ж сама ГО «Стейтвотч», і серед 99 кандидатів проаналізовані всі, окрім найближчих знайомих, бо «є конфлікт інтересів». А де ж професійна незаангажованість та неупередженість, чому так званий «конфлікт інтересів» завадив надати громадськості повну та достовірну інформацію щодо всіх претендентів?

Проживає в місті Києві, але офіційно володіє лише 1\3 квартири в м. Біла Церква.

Разом з тим, батько Лємєнова свого часу кредитувався під іпотечні зобов’язання на суму 50000 у.о.

Фінансовий стан: Згідно декларації за 2017р. (навіть інтернет мережа жартує з цього приводу))) (відео на 28.15 хв.) загальний дохід від підприємницької діяльності склав 492715 грн.

Рухомого майна не має (навіть у користуванні).

Серед заощаджень задекларовано: готівка – 19000 дол. США та 46 ILS (ізраїльський шекель); на рахунку в КБ «Приватбанк» – 118761 грн.

Дії, факти та висловлювання, що не відповідають принципам доброчесності:

Олександр, як представник коаліції «Декларації під контролем» повинен краще інших знати, що в декларацію вносять не лише майно, що перебуває у власності, але й майно яке знаходиться у користуванні особи, тому тут виникає закономірне питання: «А де ж ви мешкаєте в м. Києві???». Мабуть не легко кожен день на маршрутці їздити з/до Білої Церкви?

Додатково:

 • був співвласником Krombet Advising (інтернет аналітика спортивних матчів (тоталізатори, букмекери).
 • В 2013 р. Білоцерківський міськрайонний суд Київської області прийняв заочне рішення щодо його батька (Справа  № 357/14152/13-ц) відносно стягнення заборгованості на користь Приватбанку в розмірі 72 454 грн. 56 коп. (за борговими зобов’язанями 2007 р. (кредит у  вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку у розмірі  2000 дол.США).
 • На сьогоднішній день, з третьої спроби, в  Білоцерківському міськрайонному суді Київської області знаходиться на розгляді цивільний позов Шевчука Олексія Анатолійовича про захист честі, гідності та ділової репутації, визнання інформації недостовірною та її спростування  (Справа № 357/12052/17). Наступне засідання призначено на 21.05.2018 (14:00).
 Коментарі

Поділитися записом