Пересоляк Олександр Сергійович

Категорія: Активісти Автор: Site Editor0 Comments

1288 просмотров

Місце реалізації активності:

Делегований від ГО «Ужгородська громадська рада» до Ради громадського контролю НАБУ (травень 2017 р.) https://nabu.gov.ua/voting/pdf/Peresoliak.pdf (зі сторінки https://nabu.gov.ua/perelik-uchasnykiv-konkursu-z-obrannya-skladu-rady-gromadskogo-kontrolyu-traven-2017 ).

  • з жовтня 2017 р. помічник-консультант (на громадських засадах) народного депутата України Лещенка Сергія Анатолійовича (Член Політради Політичної партії «Демократичний альянс») http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/site2/p_deputat?d_id=17977 .
  • член Політичної партії «Демократичний альянс». З 2013 р. очолює Закарпатську обласну організацію Політичної партії «Демократичний альянс» http://dem-alliance.org/districts/zakarpatska-oblast .
  • з 2011р. – індивідуальна адвокатська діяльність (№ Свідоцтва: 21/702)

Біографічні відомості:

Громадянин України

народився: 19 березня 1985 року в м. Ужгороді Закарпатської області

сімейний стан: неодружений

місце проживання: Україна, м. Ужгород

Освіта:

Ужгородський національний університет. Спеціальність: Правознавство. Кваліфікація: Юрист (з відзнакою).

Київський національний економічний університет імені В. Гетьмана. Спеціальність: Фінанси. Кваліфікація: Магістр страхування.

Трудова та громадська діяльність:

З грудня 2005 року – один з співзасновників та керівник Молодіжної Громадської Організації «ПРАЙД»

2006 рік – юрист Ужгородської міської організації політичних партій «Народний блок Литвина».

грудень 2007 р. – грудень 2009 р. – Начальник сектора страхових продуктів ТДВ СТДВ «Глобус», Віденська страхова група

з січня 2010 р. – Приватний підприємець, фінансові та юридичні консультації

з жовтня 2010 р. – представник Ужгородської районної організації політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» за дорученням

Але чомусь в цьому ж році його прізвище фігурує у списку кандидатів до місцевої ради від Народно-демократичної партії (округ 16), про що він чомусь не згадує у своїй біографії. http://karpatnews.in.ua/news/4715-vybory-v-uzhhorodsku-miskradu-18-kandydativ-na-odne-deputatske-krislo-druha-chastyna.htm

з 2011 р. – індивідуальна адвокатська діяльність з робочим місцем у Львові http://erau.unba.org.ua/profile/12311 .

з 2013 року – член політичної партії ДемАльянс, голова Закарпатського осередку

з травня 2014 р. – по 2016 р. – голова громадської ради при Ужгородській міській раді, член громадської ради при Управлінні МВС України в Закарпатській області

з лютого 2015 р. один з засновників та керівник Громадської організації «УЖГОРОДСЬКА ГРОМАДСЬКА РАДА»

Профіль у соцмережах: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000543937282

Фінансовий стан: Згідно даних декларації за 2016 р. https://declarations.com.ua/declaration/nacp_f0e60c35-19c3-46c6-aa00-6133ae9ccdc6 дохід від підприємницької діяльності склав 125516 грн.;

Серед майна зазначена лише земельна ділянка площею 0,07 га в с. Ракош, Хустського р-ну, Закарпатської обл. та 1/10 частка нежитлового приміщення (магазин, загальною площею 40,6 кв.м.) в м. Ужгород.

Разом з тим, згідно з даними Державного Реєстру нерухомого майна у власності Олександра Пересоляка є ще одна земельна ділянка і нерухоме майно (лісопильний цех).

Також, до спільного майна (разом з мамою) віднесено житловий будинок (загальною площею 103,9 кв.м.) в м. Ужгород, який віднесений до незавершеного будівництва. Однак, що дивно – по факту цей будинок належить батьку, а не матері.

Але якщо порівняти дані з антикорупційною декларацією за 2014 р. (яка подавалася Олександром Сергійовичем під час його балотування до Ужгородської міської ради в 2015 р.) http://da.uz.ua/deklaratsiyi-kandy-dativ-v-deputaty-uzhgoroda/ , то незрозумілими залишаються деякі питання:

  • статус житлового будинку: станом на 2014 р. він фігурує як повноцінний об’єкт нерухомості, який одноосібно належить безробітній матері – Пересоляк Тетяні Іванівні, а вже в 2016 р. він чомусь має статус незавершеного будівництва та спільної власності. Але дивлячись на їх площу (107 кв.м. (в 2014р.) та 103,9 кв.м. (в 2016р.)) можливо це два різні об’єкти, тоді питання щодо отриманих та/або сплачених коштів. А можливо, це лише одна зі схем ухилення від сплати податків за нерухомість;
  • не до кінця зрозуміла ситуація щодо квартир(и), власницею якої є його мати. Згідно декларації 2014 р. вона володіла квартирою 42 кв.м., а в 2016 вже квартира у 50,5 м.;
  • не дивлячись на те, що згідно декларації за 2016 р. автомобіль HYUNDAI SONATA 2007 р.в. переданий йому в користування Сапсай Іваном Дмитровичем (його дідом) в 2007 р., в декларації за 2014 р. немає жодної згадки про нього.

Цікаво, а два магазини (які є у власності сім’ї) приносять якісь прибутки у вигляді оренди чи може в якості працюючих магазинів, бо дохід в родині отримує лише Олександр Сергійович.

Дії, факти та висловлювання, що не відповідають принципам доброчесності:

а) Дивні маніпуляції з нерухомістю за адресою  Закарпатська обл., місто Ужгород, ВУЛИЦЯ ЗАПІСОЧНОГО, будинок 3. Саме на неї зареєстроване ГО “УЖГОРОДСЬКА ГРОМАДСЬКА РАДА”. Але і в реєстрі Мінюсту, і в іншим довідниках вулиця названа “ЗАПІСОЧНО”, що звичайно ж вносить плутанину. Є можливим припущення, що О.Пересоляк не воліє розкривати правдиву інформацію щодо свого проживання.

б) Відповідно до п.3 Положення «Про Раду громадського контролю при НАБУ», затвердженого Указом Президента України від 15 травня 2015 року, Рада громадського контролю здійснює свою діяльність на засадах верховенства права, законності і гласності, позапартійності.

Саме партійна приналежність Олександра Пересоляка і викликає багато питань відносно законності його висування та обрання до складу Ради громадського контролю при НАБУ. А особливої гостроти цьому питанню надає його нещодавнє призначення помічником-консультантом народного депутата Лещенка. Тим більше, що навіть у профілі Фейсбук Пересоляк відверто вказує: “працюю в “Демальянс”.

В 2015 р. його партійна приналежність стала однією з підстав для дослідження питання діяльності і складу Громадської ради Ужгорода http://vsapravda.info/?p=72348

в) У статусі громадського активіста, Олександр Пересоляк неодноразово фігурував у конфліктних ситуаціях, які мали негативний вплив на фізичний стан його опонентів: ось посилання в ЗМІ: 1) http://ungvar.info/?p=1286 2) http://region.uz.ua/?p=88939; 3) http://ua-reporter.com/novosti/159649 

г) в 2014 р., будучи головою Громадської ради при Ужгородській міській раді, вже з перших днів зазнав нищівної критики з боку членів цієї ж Ради та не зміг знайти порозуміння з керівництвом міської ради http://zaholovok.com.ua/yak-gromadska-rada-«pobila-gorshki»-z-miskoyu-radoyu-abo-istoriya-odnogo-konfliktu.

Також, неодноразово фігурував у ЗМІ як особа, що відстоює у Громадській раді при Ужгородській міській раді бізнес інтереси Віктора Бедя (юрист, священик, ректор і бізнесмен в одній особі) http://ua-reporter.com/novosti/159697

д) Має негативний опит спілкування з Генеральним Прокурором України Юрієм Луценко. Генпрокурор особисто наголосив йому на необхідності вивчення законодавства.

є) Цікавим виглядає ситуація з автомобілем, який оформлений на діда Олександра Пересоляка, бо згідно деяких джерел, саме статус діда (пільговик-афганець) був використаний для пільгового оформлення цього авто http://vsapravda.info/?p=76801

 Коментарі

Поділитися записом