Шабунін Віталій Вікторович

Категорія: Активісти Автор: Site Editor0 Comments

1886 просмотров

Місце реалізації активності:

  • Співзасновник та Голова правління ГО «Центр протидії корупції» (ЦПК) — грантова українська громадська організація, створена в 2012 р. Не дивлячись на те, що всі називають Шабуніна її керівником, згідно статутних документів, керівником (виконавчим директором – без обмежень) є одна зі співзасновників – Каленюк Дар’я Миколаївна.
  • З 2011 р. співзасновник ГО «Сімейний клуб». Одним зі співзасновників та керівником якого є його дружина Олена.
  • З 2014 р. Помічник на громадських засадах депутата Верховної Ради України Соболєва Єгора Вікторовича (Політична партія «Об’єднання «САМОПОМІЧ»).
  • Членство в Раді Реанімаційного Пакету Реформ остаточно не зрозуміле, бо станом на грудень 2017р. він ще зазначається як такий, а вже станом на лютий 2018р. згадується як «колишній член Ради РПР».
  • Разом з дружиною, парафіяни київської протестантської церкви Народ Божий (прийняв водне хрещення у 2009 році).

Біографічні відомості:

Громадянин України

Народився: 26 листопада 1984 року в м. Рівне

Сімейний стан: з 2009р. одружений (дівоче прізвище дружини – Грішина) та виховує доньку.

Місце проживання: Київська область, Бориспільський р-н, с. Гнідин

Освіта:

Закінчив Рівненський інститут слов’янознавства Київського славістичного університету (РІС КСУ), за спеціальністю – Країнознавство.

Трудова та громадська діяльність:

З 2005 р. один зі співзасновників та керівник Професійної спілки студентів Рівненського Інституту Слов’янознавства Київського Славістичного Університету «Студентське братство РІС КСУ». (З 2015р. спілка знаходиться на стадії припинення на підставі Постанови суду (у зв’язку з неподанням податкової звітності з 2012р.). Ліквідатором призначений Віталій Шабунін.

З 2006 р. один зі співзасновників Рівненської молодіжної громадської організації «Фундація регіональних ініціатив» (ФРІ).

З 2006 р. один зі співзасновників Рівненської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА».

З березня 2006 р. по жовтень 2010 р. – не послухався порад мами та все-таки пішов у політику і був обраний наймолодшим депутатом Рівненської міської ради від Політичної партії «Народний Союз Наша Україна». Входив до Постійної комісії з питань науки, освіти, культури, духовного відродження, молоді, спорту, зв’язків з громадськими об’єднаннями та засобами масової інформації.

В 2008 р. – віце-прем’єр-міністр Іван Васюник запропонував Віталію Шабуніну стати радником з гуманітарних питань, після демонстрації на громадських слуханнях порножурналу як прикладу “успішної” боротьби правоохоронних органів із розповсюдженням порнографічної продукції.

З серпня по листопад 2006 р. – Директор молодіжного інформаційно-ресурсного центру м. Рівне.

З листопада 2006 р. по травень 2009 р. – Радник Голови Рівненської обласної державної адміністрації Віктора Матчука.

З грудня 2008 р. по грудень 2010 р. – Голова Всеукраїнської молодіжної ГО «Фундація Регіональних Ініціатив». Європейські та українські експерти визнали ФРІ найвпливовішою та найактивнішою молодіжною організацією України в 2010-2011 рр.

З кінця 2007р. (все ще будучи депутатом Рівненської міської ради) переїхав до Києва, та активно занурився у роботу Верховної ради України:

у 6 скликанні (з грудня 2007 р. по грудень 2012 р.) – помічник (на платній основі) народного депутата України Лесі Оробець (Блок «Наша Україна — Народна самооборона». З якою познайомився в 2006 р. на виборах у Закарпатті;

у 7 скликанні (2012-2014рр.): спочатку був помічником на громадських засадах Лесі Оробець (ВО «Батьківщина»), а пізніше перейшов до Віктора Чумака (Партія «УДАР» Віталія Кличка); вже в той час (2013р.) входить до  складу громадської експертної ради при Комітеті Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією (Головою якої був Віктор Чумак).

В 2014 р. будучи членом партії Демократичний альянс приймав участь у позачергових виборах до Верховної Ради України від Політичної партії «Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)» – № 5 у виборчому списку.

В той період відбулось об’єднання Партії «Громадянська позиція» та Демократичний Альянс для походу на вибори.

До Верховної Ради партія не пройшла.

у 8 скликанні (на сьогодні): помічник на громадських засадах депутата Верховної Ради України Соболєва Єгора Вікторовича (Політична партія «Об’єднання «САМОПОМІЧ»)

В 2012 році створив ГО «Центр протидії корупції» (ЦПК) де протягом року працював волонтером. На сьогоднішній день, він є Головою правління ГО. Ця громадська організація, доклала чимало зусиль до створення Національного антикорупційного бюро і антикорупційної прокуратури в Україні.

З 2013  р. по 2017 р. – був зареєстрований як фізична-особа підприємець.

В 2014 – 2015 рр. входив до складу Консультативної Ради при Генеральній прокуратурі України.

В 2015 р. був обраний до першого складу Ради Громадського контролю при НАБУ та очолював її. Секретарем була обрана Олександра Устінова – член правління ГО «ЦПК».

Відбір 2015 р. був одним з найскандальніших, коли перші результати були скасовані у зв’язку з чисельними фальсифікаціями (можна було проголосувати безліч разів з одного комп’ютера), а вже після другої спроби голосування сервер з усією інформацією був вилучений представниками НАБУ та Держспецзв’язку (хоча пізніше цю інформацію спростував керівник НАБУ). А ось історія зі зникненням з сайту НАБУ всіх декларацій претендентів ніякого пояснення не знайшла.

Саме історія з декларацією  Віталія Шабуніна (незадекларована земельна ділянка дружини) і  стала однією з причин для подальших спекуляцій навколо його призначення.

В вересні 2015 р. був обраний до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (від Верховної Ради України). За відповідне рішення проголосувало 228 народних депутатів.

 

Профіль у соцмережах: https://www.facebook.com/vitaliy.shabunin

Фінансовий стан: Згідно даних декларації за 2016р. його сукупний дохід склав 887 581 грн., з яких:

Заробітна плата отримана за основним місцем роботи (ГО «ЦПК») – 255 155 грн. Ця сума ні як не відповідає 2 тис. дол. США заробітної плати, які Шабунін офіційно оприлюднює для ЗМІ. А в декларації за 2015р. цієї статті доходів взагалі не було.

Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю – 555 337 грн. Саме ця сума в 2016р. (як і в 2015р.) складає основу заробітку. Єдине не зрозуміле питання – на підставі яких правовідносин відбувалася підприємницька діяльність, якщо інші виплати згідно з цивільно-правовим правочинами та гонорари склали лише 2 484 грн.? І що ж складає основний заробіток в 2017 р., якщо свій ФОП він закрив в 2017 р.?

Інше: додаткове благо від МІ «Відродження» – 672 грн.;

Інше: відшкодування участі у міжнародних конференціях – 73 933 грн.

Дохід дружини: ДЕРЖАВНА ДОПОМОГА ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ – 10 320 грн. та Дохід від відчуження нерухомого майна – 839 385 грн.

Серед нерухомого майна задекларовані: земельна ділянка площею 528 кв.м. в с. Гнідин, яка була придбана на його дружину в 2014р. за 292 528 грн. та садовий (дачний) будинок загальною площею 122,8 кв.м., побудований на вказаній земельній ділянці в 2016р. вартістю в 2 034 420 грн.

Серед рухомого майна: легковий автомобіль Mitsubishi Lancer 2008 р.в., яким керує Віталій Шабунін з 2013 р. на підставі довіреності. Власником якого є його товариш Денис Булах. Хоча цікаво, куди поділася частка його дружини у цьому майні, бо згідно декларації за 2015р., його дружина разом з Булахом, була власниками цього авто і заплатила за нього 104 000 грн.

Нематеріальні активи: знак товарів і послуг: зображення знаку “Сімейний клуб”, зареєстрований на дружину.

 

Дії, факти та висловлювання, що не відповідають принципам доброчесності:

  1. Перші гучні скандали навколо Віталія Шабуніна почали з’являтися в 2015-2016 рр. під час його обрання та головування в Раді громадського контролю при НАБУ.

В квітні 2016 р., Народний Депутат України Володимир Парасюк звернувся до керівника НАБУ з вимогою достроково припинити повноваження деяких членів Ради громадського контролю, які подали недостовірні данні під час висування до Ради громадського контролю при НАБУ, серед яких був і Віталій Шабунін. Хоча через два дні він же її і відкликав.

Але не зупинився інший народний обранець – Ігор Вікторович Луценко, який 7 квітня 2016 року звернувся листом №10-893 до директора НАБУ з тією ж вимогою, а коли не отримав належної відповіді, звернувся зі скаргою до Генпрокурора про бездіяльність Ситника. І не знайшовши правди там, звернувся до суду з позовом.

Але найцікавіше, що все це вже було після закінчення повноважень складу Ради громадського контролю 2015р. ))) . І після цього, жодний з фігурантів від ГО «Центр протидії корупції» не виставляв своєї кандидатури до складу Ради.

  1. В продовження розпочатої активності навколо особи Віталія Шабуніна в 2016 р. відбулося ще кілька подій:

– темою для журналістських розслідувань став процесу збагачення Віталія Шабуніна з 2012 р.;

– проведення журналістами аналізу походження грантових коштів та джерел фінансування ГО «ЦПК»;

– нашумілою була новина, коли представники Дніпровського військомату Києва принесли Віталію Шабуніну повістку.

  1. На початку 2016 року Шабунін та все керівництво ГО «Центр протидії корупції» стає фігурантом гучних кримінальних справ, які розслідує Генеральна прокуратура.

В 2016 р., за керівництва генпрокурора Шокіна, відкривають кримінальне провадження у зв’язку з тим, що на рахунки Генеральної прокуратури України так і не надійшли кошти міжнародної технічної допомоги, що стає підставою для проведення обшуків та вилучення інформації в ГО. Щоправда, заступивши на посаду генпрокурора, Юрій Луценко одним з перших своїх розпоряджень це провадження закрив.

  1. Рівно через рік, на підставі проведеного розслідування ГО «Національний Інтерес України», щодо роботи та витрат коштів ГО «Центром протидії корупції» за 2016 р. (де зазначається, що окрім заробітної платні, керівники ГО «Центром протидії корупції», отримували матеріальну винагороду в якості ФОП) та звернення народного Депутата України від Народного Фронту – Павла Пинзеника, Державна Фіскальна Служба за підтримки Генеральної прокуратури відкрили кримінальне провадження, щодо несплати ГО «Центр протидії корупції» податків на суму більше 1,3 млн грн. На сьогоднішній день, справа передана до черкаської прокуратури.

Віталій Шабунін та інші фігуранти звинувачень депутата Пинзеника звернулися до суду з позовом про визнання інформації недостовірною та такою, що порочить ділову репутацію (справа № 757/34189/17-ц ) суд першої інстанції відмовив у позові.

Але станом на 05.02.2018 р. є рішення апеляційної інстанції (№ апеляційного провадження: 22-ц/796/496/2018), яким інформацію, поширену депутатом Пинзеником, визнано «недостовірною та такою, що порочить ділову репутацію громадської організації, а також порочить честь і гідність, як фізичної особи та як посадової особи голови Правління ГО «Центр протидії корупції». Та суд зобов’язав депутата протягом одного місяця з дня набрання законної сили рішенням суду спростувати недостовірну інформацію шляхом оголошення в ефірі парламентського телеканалу «Рада» резолютивної частини рішення суду.

  1. З 16 серпня 2017 р. Шабунін є фігурантом кримінального провадження №12017100040007940 за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 345-1 КК України «Погроза або насильство щодо журналіста». Шабунін наніс удар в обличчя Всеволоду Філімоненку після провокативних дій з його боку.

З кінця січня 2018 р. справа знаходиться на розгляді в  Дніпровському районному суді м. Києва (справа № 755/1329/18). 09 лютого 2018 р. суд розпочав розгляд справи по суті.

 

 Коментарі

Поділитися записом