Шепель Тарас Петрович

Категорія: Активісти Автор: Site Editor0 Comments

1186 просмотров

Місце здійснення громадської активності: Громадська рада доброчесності при ВККС

Висунутий: ГО “Центр політико-правових реформ”.

Голова Третейської палати України. Член Асоціації правників України, Спілки юристів України.

У 2016 році став співзасновником Фундації DEJURE. Мета діяльності цієї фундації: 1) запровадження та ефективне функціонування антикорупційних судів в Україні; 2) правосуддя для бізнесу; 3) правосуддя для дітей; 4) правнича освіта. Згідно сайту ГО “Фундація DeJuRe”, організація знаходиться по вул. Стрілецька 7/6, і зазначено офіс 70, хоча насправді це квартира, яка належить Шепель Любові Федорівні. Натомість сам Тарас Шепель згідно даних Державного реєстру цією квартирою не володіє.

Біографічна довідка

З 1993 р. по 1998 р. – навчався на юридичному факультеті Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка.

З 1998 р. по 2000 р. працював юристом, місце роботи – юридична фірма «Салком».

З квітня 2000 р. перейшов на роботу до юридичної фірми «Міжнародна юридична служба» на посаду юриста.

З 2010 р. по 2012 р. – заступник генерального директора.

З жовтня 2012 р. Голова Першого спеціалізованого об’єднання адвокатів у цивільних, кримінальних та комерційних справах.

25 липня 2002 р. склав кваліфікаційний екзамен в Київській міській кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури та одержав свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю.

В 2011 р. був обраний суддею та Головою Третейського суду при Національному комітеті Міжнародної торгової палати.

В березні 2012 р. на Всеукраїнському з’їзді третейських суддів був обраний Заступником голови Третейської палати України – органу самоврядування третейських суддів.

З березня 2013 р. експерт робочої групи з судової реформи Реанімаційного Пакету Реформ.

В 2016 році обраний головою Третейської палати України.

Профіль у соціальних мережах

Проживає в місті Києві

Сімейний стан: розлучений

Розлучений в 2009 році (в шлюбі перебували близько 7 років)
Перша дружина – Шепель Наталія Миколаївна.
Має доньку 2004 року народження

У 2010 році судилися через квартиру. Рішення Шевченківського районного суду м. Києва  № 2-7202/10 від 06.05.2010

Розлучений в травні 2013 року.
Друга дружина – Шепель Кармен Аминат Ахмедівна (03.01.1991 року народження).

Наразі проживає в Москві.

Навчалась в Хмельницькому університеті управління та праваАкторка.

Дії, факти та висловлювання, що не відповідають принципам доброчесності:

  1. Конфлікт інтересів з кандидатом в судді Верховного Суду Вірою Ковальською

В 2010 році складався протокол про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення водіння в нетверезому стані. Автомобіль «Міцубісі», державний номер АА 0328 КС, по вул. Мельникова, 2 в м. Києві потрапив в ДТП, працівники міліції запропонували проїхати на освідування до відділення «Соціотерапії» щодо наявності алкогольного сп’яніння. Постановою судді Шевченківського районного суду м. Києва від 14 жовтня 2010 року Шепель Тарас Петрович визнаний винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення з накладенням стягнення у виді штрафу в розмірі 2 550 гривень.

Апеляційний суд міста Києва скасував постанову першої інстанції (Шевченківського районного суду м. Києва) та закрив провадження по справі. Рішення по справі приймала суддя Апеляційного суду м. Києва – Ковальська Віра Володимирівна.

У 2017 році Ковальська Віра Володимирівна була кандидатом на посаду судді Касаційного кримінального суду Верховного Суду.

Доброчесність кандидата розглядалась Громадською радою доброчесності однією із перших, і вже 12.04.2017 року ГРД приймає рішення, що жодних претензій до доброчесності Ковальської Віри не має. Хоча на сайті «Чесно: Фільтруй суд!» містилась інформація, яка викликала сумніви в доброчесності кандидата.

2. Помічений в представленні інтересів російської оборонної компанії . Мова йде про Відкрите акціонерне товариство «Московский машиностроительный завод «Авангард» в 2010-2011 роках, яка входить в групу «Алмаз-антей», та яка намагалась відібрати право власності на майно у Приватного акціонерного товариства «Санаторій «Сонячна долина».

3. «Прославився» зверненням до екс-заступника Глави Адміністрації Президента Януковича Андрія Портнова щодо надання інформації стосовно кандидатів на посаду суддів.

4. У 2017 році Т.Шепель презентував Концепцію вдосконалення роботи третейських судів з метою покращення якості третейського вирішення цивільних і господарських спорів, підготовлену в межах проекту «Ради Європи». Проте в ЗМІ зауважують, що Концепція направлена на монополізацію ринку третейських судів. Крім того діяльність Т.Шепеля на посаді голови Третейської палати України є непрозорою. Деталі – за посиланням

Публікації в ЗМІ:

  1. История одного доверия, или Рейдерство по-николаевски
  2. За ширмою третейських судів, або прозора непрозорість Тараса Шепеля
 Коментарі

Поділитися записом