Шиба Ірина Олександрівна

Категорія: Активісти Автор: Site Editor0 Comments

608 просмотров

Місце реалізації громадської активності: виконавчий директор ГО “Фундації DEJURE”, телеведуча проекту “Честь.Нечесть” на телеканалі “24”.

Біографія

Ірина Шиба, українка, народилась 19 серпня 1992 року.

Офіційне зареєстроване місце проживання – Київська обл., Васильківський район, село Данилівка, вул.Ярослава Мудрого, будинок 73. Фактично мешкає в Києві, разом з сім’єю.

Чоловік – Ігор Конопка, свого часу координатор Відкритого університету реформ та освітніх проектів при  ГО “Реанімаційний пакет реформ”, де і познайомились. Одружені –  з 2015 року.

Профіль у мережі фейсбук – https://www.facebook.com/people/Iryna-Shyba/100006311588487

Освіта

  • Магістр права Київського національному університету імені Тараса Шевченка (2009 – 2014). Заочно (2015) здобула диплом бакалавра з економіки підприємництва у тому ж університеті.
  • Навчалась на магістерській програмі з економічного аналізу права (European master in Law and Economics) в трьох європейських вузах: Болонський університет (Італія), Ерасмус університет Ротердаму (Нідерланди), Варшавська школа економіки. Отримала ступінь магістра в кожному з університетів. Прикметно, що трохи раніше саме в Болоньї та Ротердамі “магістрував” і нинішній керівник Ірини Шиби – Михайло Жернаков. І ще один нюанс – усі три “європейські виші” були опановані за 1 рік одночасно з 2015 по 2016 роки.
  • Навчалась в літній академії для молодих фахівців Лундського університету (Швеція) щодо державного врядування, децентралізації та прав людини (2018)

Досвід волонтера

Протягом 2015 року була волонтером в ГО “Реанімаційний пакет реформ”

В березні 2016 року в якості волонтера від партії D66 в Нідерландах агітувала за ратифікацію Угоди проасоціацію між Україною та ЄС

Досвід роботи

З грудня 2016 року працює в громадській організації Фундація DEJURE

З квітня 2019 року призначена на посаду виконавчої директорки організації Фундація DEJURE.

З 2018 року – ведуча телепередачі ЧЕСТЬ і НЕ.ЧЕСТЬ на 24 Каналі.

За інформацією з Фейсбук з січня по серпень 2017 року працювала в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, але не зрозуміло на якій посаді, та й чи працювала взагалі, бо з грудня 2016 року і по сьогодні оформлена як Фізична особа – підприємець.

До роботи в DEJURE працювала на посаді Legal Approximation Fellow (співробітник з правового наближення?) в проекті Association4U (листопад 2016 – липень 2017), де отримала досвід роботи в проектах щодо розвитку правосуддя дружнього до дітей та розвитку відновного правосуддя.

А також має річний досвід роботи в Адвокатській компанії ПРАЙМ (вересень 2014 – вересень 2015), де основними обов’язками були: надання юридичних висновків з корпоративного, цивільного, договірного, майнового, земельного та сімейного права, права інтелектуальної власності тощо; управління презентаціями, надання коментарів та написання статей для ЗМІ.

Діяльність активістки

  • Як експертка групи судової реформи Реанімаційного пакету реформ брала участь в розробці пропозиції до державної політики у сфері судоустрою, зокрема Дорожньої карти реформ РПР
  • Є членкинею робочих груп з розробки законопроекту “Про правосуддя, дружнє до дітей” та запровадження програм відновного правосуддя для неповнолітніх у конфлікті з законом Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх. Долучилась до напрацювання проекту згаданого закону та механізму запровадження програми відновлення неповнолітніх, які вперше вчинили злочини невеликої та середньої тяжкості. Така програма зараз діє на базі системи безоплатної правової допомоги в 6 областях України.
  • Є співаторкою та співзасновницею Антикорупційних турів в Києві. Провела більше 10 екскурсій, в тому числі для іноземних журналістів, дипломатів та представників міжнародних організацій.

 

 Коментарі

Поділитися записом