Устінова Олександра Юріївна

Категорія: Активісти Автор: Site Editor0 Comments

2139 просмотров

Місце реалізації активності:

  • Член комісії з оцінки корупційних ризиків та моніторингу виконання антикорупційної програми Міністерства охорони здоров’я України (з серпня 2017 р.). Висунута як експерт від ГО «Центр протидії Корупції».
  • З 2014 р. незалежний експерт та член правління ГО «Центр протидії Корупції».
  • Активіст та експерт організацій в сфері охорони здоров’я: Благодійного Фонду «Пацієнти України» та Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД». Організації, щодо посадових осіб яких, в 2017р. відкриті кримінальні справи відносно привласнення коштів міжнародної організації “Глобальний фонд для боротьби зі СНІДОм, туберкульозом і малярією” в особливо великих розмірах” за  період 2014-2016рр.
  • Активіст «Молодіжної Ліги Захисту Тварин» та «Київського товариства захисту тварини»; локальним координатором руху «Зробимо Україну чистою».

Біографічні відомості:

Громадянка України

Народилася: 02 жовтня 1985 р., м. Вінниця

Сімейний стан: незаміжня. Співмешкає з Олексієм Яцюком

Місце проживання: м. Київ

Освіта:

В 2002 р. закінчила школу у м. Вінниця.

В 2007 р. в Національному Університеті «Києво-Могилянська Академія» отримала диплом Бакалавра, спеціальність – Історія.

В 2009 р. в Національному Університеті «Києво-Могилянська Академія» отримала диплом Магістра, спеціальність – Політологія.

Трудова діяльність:

Під час навчання приймала активну участь у громадських організаціях: керівник Прес-служби Коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну»; активіст «Молодіжної Ліги Захисту Тварин» та «Київського товариства захисту тварини»; локальний координатор руху «Зробимо Україну чистою».

Після закінчення навчання та до 2015 р. працювала PR менеджером в компанії Magento (напрямок діяльності – електронна комерція).

З 2011 р. працювала у складі корпорації eBay, у зв’язку з придбанням вказаною компанією компанії Magento.

З 2013 р. зареєстрована як фізична-особа підприємець.

В 2015 р. була обрана до першого складу Ради Громадського контролю при НАБУ та займала посаду секретаря Ради громадського контролю, а очолював її Шабунін Віталій Вікторович (керівник ГО «Центр протидії корупції»).

Відбір 2015 р. був одним з найскандальніших, коли перші результати були скасовані у зв’язку з чисельними фальсифікаціями (можна було проголосувати безліч разів з одного комп’ютера), а вже після другої спроби голосування сервер з усією інформацією був вилучений представниками НАБУ та Держспецзв’язку (хоча пізніше цю інформацію спростував керівник НАБУ). А ось історія зі зникненням з сайту НАБУ всіх декларацій претендентів ніякого пояснення не знайшла.

В 2017 р. двічі входила до Складу Комісії з проведення відкритого відбору кандидатів на посаду головного лікаря Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит” МОЗ України. Головний лікар був обраний після ретельних пошуків та перевірок лише з другої спроби.

Профіль у соцмережах: https://www.facebook.com/ustinova.alexandra

Фінансовий стан: Згідно даних декларації за 2014р. (яка була подана в 2015 р. під час висування до Ради громадського контролю при НАБУ), задекларувала 785 620 грн. сукупного доходу, з яких 278 865 грн. отримала як заробітну плату та 506 755 грн. як доходи від підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Серед нерухомого майна задекларовані: земельна ділянка загальною площею 0,0468га.; житловий будинок загальною площею 74,8 кв.м. та квартира в м. Києві, загальною площею 141,2 кв.м. (вартістю 639 366,00 грн.).

Автомобіль офіційно з’явився лише в 2017 р. – Mazda 6 (2011 р.в.).

Декілька разів вже потрапила в ДТП. Одне з перших судових рішень, в якому активістку звільнили через те, що ДТП вона скоїла вперше (мабуть, друзі з “Автомайдану” допомогли) – за посиланням.

Відносно коштів (готівкових чи безготівкових) інформація відсутня.

Дії, факти та висловлювання, що не відповідають принципам доброчесності:

  1. Перші гучні скандали навколо Олександри Устінової почали з’являтися в 2015-2016рр. під час її активної участі в складі Ради громадського контролю при НАБУ.

Спочатку, в квітні 2016 р., Народний Депутат України Володимир Парасюк звернувся до керівника НАБУ з вимогою достроково припинити повноваження де-яких членів Ради громадського контролю, серед яких була і Олександра. Хоча через два дні він же її і відкликав.

Але не зупинився інший народний обранець – Ігор Вікторович Луценко, який 7 квітня 2016 року звернувся листом №10-893 до директора НАБУ з тією ж вимогою, а коли не отримав належної відповіді, звернувся зі скаргою до Генпрокурора про бездіяльність Ситника.

І не знайшовши правди там, звернувся до суду з позовом.

Але найцікавіше, що все це вже було після закінчення повноважень складу Ради громадського контролю 2015 р. ))) . І після цього, жодний з фігурантів від ГО «Центр протидії корупції» не виставляв своєї кандидатури до складу Ради.

  1. Починаючи з 2016 року Олександра Устінова та все керівництво ГО «Центр протидії корупції» стають фігурантами гучних кримінальних справ які розслідує Генеральна прокуратура.

В 2016 р., за керівництва генпрокурора Шокіна, відкривають кримінальне провадження у зв’язку з тим, що на рахунки Генеральної прокуратури України так і не надійшли кошти міжнародної технічної допомоги, що стає підставою для проведення обшуків та вилучення інформації в ГО. Щоправда, заступивши на посаду генпрокурора, Юрій Луценко одним з перших своїх розпоряджень це впровадження закрив.

І вже рівно через рік, на підставі проведеного розслідування ГО «Національний Інтерес України», щодо роботи та витрат коштів ГО «Центром протидії корупції» за 2016 р. (де зазначається, що окрім заробітної платні, Олександра Устінова отримала від цієї ГО – 1,86 млн. грн. як ФОП) та звернення народного Депутата України від Народного Фронту – Павла Пинзеника, Державна Фіскальна Служба за підтримки Генеральної прокуратури відкрили кримінальне провадження, щодо несплати ГО «Центр протидії корупції» податків на суму більше 1,3 млн грн. На сьогоднішній день, справа передана до черкаської прокуратури.

Всі фігуранти звинувачень депутата Пинзеника звернулися до суду з позовом про визнання інформації недостовірною та такою, що порочить ділову репутацію (справа № 757/34189/17-ц ) і вже є рішення суду першої інстанції, щодо відмови у позові.

Докладніше про це читайте за посиланням: Суд визнав достовірною інформацію про виведення мільйонів доларів з Центру протидії корупції

Але станом на 11.12.2017 р. відкрите апеляційне провадження.

 Коментарі

Поділитися записом