Валько Вадим Ігорович

Категорія: Активісти Автор: Site Editor0 Comments

1012 просмотров

Місце реалізації активності: Громадська Рада Доброчесності при ВККС (з 17.12.2018)

17 грудня 2018 року обраний новим членом ГРД, отримавши 10 голосів. Разом з тим на офіційному сайті ГРД в розділі “Персональний склад Ради” і досі ще немає жодних змін, які настали внаслідок цих виборів.

Висунутий: ГО “Громадський люстраційний комітет

Біографічні відомості:

Громадянин України

Народився: 23.06.1993 р. у м. Івано-Франківськ.

Сімейний стан: неодружений

Профіль у соцмережах: https://www.facebook.com/vadym.valko.3

Освіта:

У 2015 році закінчив навчання у Національній юридичній академії ім. Я.Мудрого (Інститут підготовки кадрів для органів юстиції)

Трудова діяльність:

Відразу після закінчення ВНЗ намагався обійняти посаду Державного експерта експертної групи з прав людини Директорату з прав людини Мінюсту (Управління в Івано-Франківській області). Але в Мінюсті попрацювати не довелось, бо з трудового досвіду був лише «аналіз інформації щодо наявності на веб-порталі «Судова влада» повідомлень щодо початку люстрації суддів та працівників апарату судів» (це відбувалось під час стажування в ГО “Інститут “Республіка”).

Однак з 10.03.2016 – по 31.12.2016 – Вадим Валько працював юристом в ГО «ДОНБАС СОС».

В період з 31.01.2017 – 31.12.2017 – директор ГО «ДОНБАС СОС»

З 15.01.2018 – аналітик в ГО «Секретаріат РГК».

Тут є декілька цікавих моментів.

По-перше, як бачимо, шлях сучасного активіста дуже простий – маєш попрацювати будь-ким в одному-двох ГО, і тобі відкритий шлях всюди. Щось дуже схоже на біографію іншого активіста – нинішнього Координатора ГРД Андрія Кулібаби (досьє на нього тут).

По-друге, робота в ГО «ДОНБАС СОС» вирізняється тим, що в ній дуже часто змінюються керівники.

Причина цього може полягати в тому, що з фінансовою звітністю в цій ГО не все гаразд. За повідомленням з анонімних джерел, ГО дуже часто отримували різні гранти, в тому числі з-за кордону на потреби переселенців (гранти відносно невеликі – до 10 євро, але часті, інколи – по декілька за місяць). Проте зі звітністю, куди і як витрачались ці гроші все не дуже ясно.

До того ж, як видно з пошукових запитів Вадима Валька ще в якості юриста, в ГО активно шукали, а може, й шукають досі, – як виводити різні види благодійної допомоги та як виплачувати ФОП гонорари не втрачаючи «неприбуткового» статусу.

По-третє, дуже цікавим виглядає нинішнє місце роботи – це ГО «Секретаріат РГК». Про цю дивну організацію ми вже писали в матеріалі “SECRETARIAT CCC, або Як активісти збираються НАБУ узурпувати” (детальніше тут), і очевидно, що її діяльність повністю підконтрольна НАБУ. Сам Вадим тут виступає за посадою аналітиком, а по факту – просто займається наповненням сайту.

Що стосується ГО “Секретаріат РГК”, то підтримка від міжнародних донорів вже завершилась.

Проте саме ГО діє, хоч і не зрозуміло, за рахунок яких коштів, власне як не зрозуміло, за рахунок чого сплачується заробітна плата тому ж Вадиму Вальку. На офіційному сайті жодної інформації з ціого приводу немає, звітності також. Лише запис: “Усі працівники Секретаріату – офіційно працевлаштовані зі сплатою усіх податків. Жодних бюджетних коштів на підтримку роботи Секретаріату не використовується і використовуватися не буде”.

Тут маємо особливо підкреслити, що як член Громадської Ради Доброчесності при ВККС, то тут Вадим Валько, скоріш за все, виступає простою бойовою одиницею, яка «підпише» все, що скаже Координатор. Принаймні, в ЗМІ з питань ГРД Валько не виступає, питаннями ВККС не цікавиться, призначення суддів не обговорює навіть у себе на сторінці Фейсбук – максимум «перепости» з офіційного сайту ГРД.

В принципі, як для «сидіння» на двох антикорупційних стільцях, то непогано. Напевне, цьому Вадима навчив Роман Маселко (досьє тут), який був першим керівником ГО “Секретаріат РГК”, і також полюбляв бути одночасно у всіх можливих антикорупційних Радах (зараз керівником ГО є Галина Янченко (досьє тут). В результаті – і в НАБУ постійно на гарному рахунку (є інформація, що саме спеціалісти з інформаційної безпеки НАБУ «вичистили» з Інтернету геть усі негативні згадки про Вадима Валька, аби їх «людина» була чистіша за «новонароджену»), і антикорупційний досвід в ГРД «капає». Тобто за 2 роки з Вадима Валька можна буде “зліпити” найдосвідченішого активіста, не гірше за Романа Маселка))) Можливо, в когось саме такі плани і є.

З цього приводу варто нагадати й про мотиваційний лист В.Валька, який він подав до ВККС, бажаючи стати членом ГРД. Цей лист абсолютно сухий, «не мотиваційний», являє собою набір «високопарних» кліше та цитат «про доброчесність».

 

Фінансовий стан

Не зважаючи на те, що робота в Секретаріаті РГК є добре оплачуваною (за рік В.Валько заробив більше 200 тис грн), згідно з декларацією за 2018 рік Валько продовжує проживати в кімнаті в гуртожинку, не маючи нерухомого чи рухомого майна, окрім частки в батьківській квартири в Івано-Франківську.

 

 Коментарі

Поділитися записом