Жернаков Михайло Володимирович

Категорія: Активісти Автор: Site Editor0 Comments

1846 просмотров

Місце реалізації активності: член Громадської Ради Доброчесності при ВККСУ.

Висунутий ГО “Центр політико-правових реформ” та ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна”.

 

Бере участь в роботі організації: Рада Реанімаційного пакету реформ, Фундація DEJURE

Біографічні відомості:

Народився в місті Харків 26 листопада 1985 року. Біографія з сайту ГРД.

Сімейний стан: неодружений 

Мати: Мінаєва Ольга Михайлівна, суддя Харківського адміністративного апеляційного суду. ЗМІ звертали увагу на той факт, що декларація Мінаєвої Ольги Михайлівни за 2015 рік рясніє купою нерухомості – від житлового будинку (понад 100 км.м.) до багатьох нежитлових приміщень (загальною площею понад 300 кв.м.), декілька квартир (загальною площею близько 300 кв.м.), декілька гаражів, земельні ділянки та новенькі елітні авто.

Харківський ААС в період з 2012 по 2016 роки приймав рішення на користь органів державної влади, та підтримував встановлені окружними адміністративними судами обмеження на проведення мирних зібрань. Аналогічні рішення приймала і суддя Мінаєва. Рішенням  №816/541/13-а від 14 травня 2013 року: підтримала Полтавський окружний адміністративний суд, обмежив право на проведення мирного зібрання шляхом заборони фізичним особам та іншим особам, які реалізують право на мирне зібрання, проведення заходу 08 лютого 2013 року по вул. 1100-річчя Полтави, 7 у м. Полтава (біля прокуратури Полтавської області). Що прикметно, Мінаєва при винесенні цього рішення вказала, що організатори не дотримались рішення виконавчого комітету Полтавської міськради №50 від 09 лютого 2000 року «Про визначення постійного місця проведення об’єднаннями громадян, осередками політичних партій та громадянами заходів, пов’язаних із залученням великої кількості людей». Мінаєва Ольга Михайлівна погоджувалась і в необхідності обмеження проведення мирних зібрань Харківській обласній організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та іншим учасникам акції. Підставою зазначається вагомий аргумент – «в сквері Перемоги у вечірній час постійно перебуває велика кількість мешканців та гостей міста Харкова, які відпочивають біля фонтану «Дзеркальний струмінь».

Вітчим: Кучерявенко Микола Петрович, завідувач кафедри фінансового права Національної Юридичної Академії України імені Ярослава Мудрого

Профіль у соцмережі Фейсбук

Місце проживання: Україна, місто Київ

Освіта:

У 2007 р. з відзнакою закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого.

У 2008 р. закінчив Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна за спеціальністю «Фінанси», кваліфікація магістр.

У грудні 2009 р. закінчив інститут права і економіки Університету Роттердама, Нідерланди та отримав ступінь магістра права.

У вересні 2010 р. закінчив університет Болоньї, Італія та отримав ступінь магістра права та економіки.

У 2009 р. у КНУ імені Тараса Шевченка захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

У вересні 2013 р. прикріплений до КНУ імені Тараса Шевченка для здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук.

У 2016 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук.

Професійний шлях:

10 лютого 2012 р. призначений на посаду судді Вінницького окружного адміністративного суду.

30 вересня 2013 року був рекомендований ВККСУ (голова ВККС – І.Самсін) на переведення на посаду судді Окружного адміністративного суду міста Києва. Це переведення свого часу вийшло досить скандальним. Ось що з цього приводу сказав Руслан Князевич: “Сам пан Жернаков у 2012 році був призначений Януковичем на посаду судді Вінницького окружного адміністративного суду. І так він допрацювався до виконання доручень влади, що в 2013 році, за два тижні до Майдану, рішенням Вищої кваліфікаційної комісії його рекомендували перевести в Окружний адміністративний суд міста Києва для виконання певних завдань. Ми пам’ятаємо для чого туди збирали суддів. І зараз ці люди дорікають Парубію за те, що він не дотримується ідей Майдану. Воістину, а судді хто? Ганьба!” Джерело:  Цензор.нет.

Для довідки: науковим консультантом докторської дисертації Ігоря Самсіна у наступному 2014 році був… вітчим Михайла Жернакова – Микола Кучерявенко.

 

19-20 червня 2014 року розглядався на З’їзді суддів в якості кандидата до Ради суддів України (не пройшов). Кандидатуру М.Жернакова активно лобіював Василь Онопенко.

У лютому 2015 р. подав заяву про звільнення з посади судді за власним бажанням, звільнений указом Президента України в вересні 2015 року.

Шлях активіста:

З березня 2014 р. експерт групи з судової реформи Реанімаційного Пакету Реформ. З 2015 р. – головний експерт групи.

В грудні 2015 р. обраний членом Ради Реанімаційного Пакету Реформ.

З початку 2016 р. – експерт Центру політико-правових реформ.

У 2016 році заснував Фундацію DEJURE. Мета діяльності цієї фундації: 1) запровадження та ефективне функціонування антикорупційних судів в Україні; 2) правосуддя для бізнесу; 3) правосуддя для дітей; 4) правнича освіта.

 

Дії, факти та висловлювання, що не відповідають принципам доброчесності:

  1. Михайло Жернаков активно подорожує: Японія, Нова Зеландія, Латвія, Грузія, Італія, Бельгія, Франція, Чехія, Польща, Латвія, Естонія, Болгарія, Німеччина, Швеція, Киргизія, Данія тощо, що викликає запитання до його статків, адже вартість поїздок до таких країн як Японія, Нова Зеландія, Данія та Бельгія об’єктивно не може вкластися в суму, вказану в декларації (206 тис. грн.).
  2. За результатами ознайомлення з авторефератом кандидатської дисертації члена Громадської ради доброчесності Михайла Жернакова цікавим виявилось не тільки те, що його науковим керівником був його ж вітчим Кучерявенко Микола Петрович, а й те, що його офіційними опонентами (особами, які за домовленістю пишуть позитивний відгук та приходять на захист дисертації особи, щоб сказати декілька формальних зауважень до її роботи, та резюмувати яка ж вона все-таки гарна) були – співробітник ВНЗ С.Ківалова Латковська Тамара Анатоліївна (була також офіційним опонентом під час захисту докторської дисертації мати Михайла Жернакова – судді Ольги Мінаєвої), та як не дивно – кандидат на посаду судді Верховного Суду Берназюк Ян Олександрович.
  3. Квартира у Києві придбана у дивний спосіб “договору міни квартир”, нерівнозначних за своєю вартістю. Представниками по договору міни з обох сторін виступали вітчим Жернакова – Микола Кучерявенко і його підлеглий Дмитро Білінський.

4. Майже в кожному своєму інтерв’ю Михайло Жернаков зазначає, що в судовій системі не місце для недоброчесних суддів, які заплямували себе прийнятими рішеннями, або мають дивні показники в деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. На сайті Вищої кваліфікаційної комісії України мама Жернакова Михайла Мінаєва Ольга Михайлівна знаходиться під номером 383 в Списку кандидатів до питання порядку денного засідання колегій 13 грудня 2016 року щодо допуску кандидатів до участі у конкурсі на посади суддів касаційних судів у складі Верховного Суду. Михайло Жернаков неодноразово казав, що Громадська рада доброчесності має перевіряти всіх кандидатів на посаду суддів Верховного Суду та надавати їм реальну об’єктивну оцінку. Особисто Михайло постійно критикував усіх суддів, які приймали рішення по заборонам мирних зібрань. Вимагав їх звільнення. Але не висловився аналогічно по відношенню до Ольги Мінаєвої. Очевидні подвійні стандарти в діях і підходах до оцінці подій.

5. Мотоцикл Хонда ніде не задекларований

Разом з тим саме Михайло Жернаков категорично виступав проти закону, який запровадив обов’язкове електронне декларування статків самих “антикорупціонерів”:

 

Цитата 1: Вважаю, що одним із основних завдань судової реформи на сучасному етапі є оновлення судової влади і очищення її від недоброчесних суддів, тому хотів би застосувати свої знання і досвід як науковця і практика у сфері судової реформи, а також знання і досвід, отримані на посаді судді, в форматі Громадської ради доброчесності.

Цитата 2: Подивимося, як Вища рада правосуддя після прийняття нового закону буде діяти. Це європейський стандарт, знову ж таки, який нам каже про те, що у Вищій раді правосуддя має бути більшість суддів, обраних самими суддями. Я особисто думаю, що це певно одна з найбільших помилок чи не найбільша помилка, яку ми зробили в цій судовій реформі. Ми через якийсь час зрозуміємо, що просто цей орган не працює в такому складі, і нам потрібно знову змінювати Конституцію для того, щоб це якось працювало. Але слава Богу, повторимося, є Громадська рада доброчесності, яка має трохи збалансувати оцей, скажімо так, суддівський корпоративізм і з точки зору громадськості має оцінити принаймні – чи є в суддів доброчесність чи нема.

 

 Коментарі

Поділитися записом