Активісти попереджають, що долина річки Ірпінь належить до Смарагдової мережі України, тому будувати там не можна!

Категорія: Новини Автор: feykaktiv0 Comments

107 просмотров

Правозахисниця та громадська активістка Неля Лавровська отримала останній доказ незаконності т.зв. оновлення Генплану Ірпеня в грудні 2018 року. Ключовим аргументом є стратегічна екологічна оцінка, згідно якої: “Долина річки Ірпінь належить до Смарагдової мережі України! Будувати там не можна!

Неля Наріманівна оприлюднила відповідь Київської обласної державної адміністрації на запит про стратегічну екологічну оцінку генерального плану м. Ірпінь. Прочитати запит і отримані на нього відповіді на сайті Доступ до правди за посиланням: https://dostup.pravda.com.ua/…/pro_stratieghichnu_iekologhi…

Загальновідомо, що стратегічна екологічна оцінка Генерального плану МАЄ РОБИТИСЯ ДО ЙОГО ЗАТВЕРДЖЕННЯ.

Отже, згідно з оприлюдненими документами, департамент екології Київської обласної державної адміністрації повідомляє, що наразі 106 нових пропозицій до Смарагдової мережі України підготовлені до затвердження Секретаріатом Конвенції про дикі види флори та фауни і середовища існування в Європі, зокрема збереження цілісних річкових систем.

До 1 вересня 2021 року має бути завершена робота із створення територій Смарагдової мережі та впровадження захисних заходів та заходів управління ними. Проект закону «Про території Смарагдової мережі», що має бути затверджений у 2019 році, означає, що Мережа повинна запрацювати.

Серед чисельних зауважень (5 аркушів тексту) – зазначено і про невідповідність збільшення каналізаційних стоків фактичної спроможності Києва їх прийняти, і зазначено про неприпустимість вилучення лісів під будь-яку забудову…

Нагадаємо, що одним із наслідків незаконної забудови заплави може стати підтоплення житлових будівель в сезон паводків в Ірпені та ціла низка екологічних загроз.

Досі численні скарги і листи мешканців Ірпеня щодо порушень залишаються без належної реакції через бездіяльність правоохоронних органів в м. Ірпінь. Це дає забудовникам здійснювати незаконне будівництво без належної зміни цільового призначення та отримання необхідних дозволів.

Довідково:

  • Мережа Емеральд (Смарагдова мережа, Emerald Network) – це мережа, що включає Території Особливого Природоохоронного Інтересу.
  • Смарагдова мережа України (англ. Emerald network) — українська частина Смарагдової мережі Європи, розробляється з 2009 року.
  • У 2016 році громадська природоохоронна ініціатива “Emerald – Natura 2000 in Ukraine” «shadow list» територій мережі Емеральд (Смарагдової мережі) – переліку територій, які на основі наукових даних мають бути включені до мережі Емеральд в Україні.
  • Перший етап розробки «shadow list» мережі Емеральд в Україні тривав з вересня 2016 року по серпень 2017 року на основі наукових даних пропозицій щодо включення до мережі Емеральд в Україні нових 78 територій. У 2018 році додатково було розроблено документацію на включення ще 46 нових територій до Смарагдової мережі.
  • Всі ці пропозиції були доопрацьовані спільно із Департаментом екомережі та природно-заповідного фонду Міністерства екології та природних ресурсів України, і більша їх частина у лютому 2019 року була передана Мінприроди до Секретаріату Бернської конвенції.

Джерело

 Коментарі

Поділитися записом