Активісти публічно висловлюють оціночні судження про роботу судів. А хто їм дозволив?

Категорія: Новини Автор: feykaktiv0 Comments

158 просмотров

Центр протидії корупції не міг промовчати з приводу виправдання Геннадія Труханова.

«Малиновський районний суд Одеси повністю виправдав міського голову Одеси Геннадія Труханова і його поплічників , обвинувачених у заволодінні 92 млн грн під час купівлі міськрадою будівель заводу “Краян” за завищеною вартістю» — читаємо на сайті активістів. Але хто дозволяє активістам висловлювати оціночні судження з приводу ухваленого судового рішення? Здається, оціночні судження неприйнятні не тільки в роботі правників, але й у роботі журналістів і громадських діячів, які хочуть залишатися об’єктивними.

Прийняття такого рішення судом, попри придбання мерією будівель у 43 рази дорожче від їх початкової ціни, обумовлено визнанням значної кількості доказів обвинувачення недопустимими. Суд вважає, що детективами НАБУ порушувалися вимоги процесуального закону при проведенні ряду процесуальних дій.

Виправдання Труханова в Одеському суді було прикрою незворотністю. Іншого рішення від цього суду ми і не очікували. Але головне наразі — добитися справедливої апеляції в антикорупційному суді”, — коментую членкиня правління Центру протидії корупції Олена Щербан.

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Кравченко та Валентин Мусіяка просили для Труханова 12 років позбавлення волі, його заступнику Павлу Вугельману та адвокату Ігорю Кравченку — 11 років. Іншим фігурантам справи просили дати від 7 до 10 років ув’язнення.

Також прокурори просили застосувати до усіх обвинувачених заборону займати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування протягом 3 років з конфіскацією майна.

Прокурори матимуть 30 днів на оскарження вироку до Апеляційного суду Одеської області. Натомість, якщо апеляційний суд не встигне розглянути справу до 5 вересня, справа перейде до Апеляційної палати Антикорупційного суду.

Активісти наголошують на тому, що «в Апеляційному суді Одеської області працює батько голови колегії суду, який слухав справу Труханова, Сергія Черевка». Але чому ті самі активісти не подають свої родоводи й переліки дружніх зв’язків і знайомств? Відколи бути чиїмось батьком чи сином стало поганою ознакою?

  • Нагадаємо, 2016 року Одеська міськрада на чолі з Трухановим купили приміщення колишнього заводу “Краян” за 185 млн грн — у 43 рази дорожче, ніж за 3 місяці до того їх придбала “фірма-прокладка”.
  • З початку 2019 року суд надав справі шаленого темпу, відкладаючи інші провадження. Проте потреба прокурорів САП зміни обвинувачення унеможливила винесення вироку ще весною.
  • Згідно з обвинуваченням, сума коштів, якою заволоділи фігуранти внаслідок купівлі за значно завищеною ціною будівлі “Краяну”, визначена вдвічі меншою — не 185 млн грн, а 92 млн.
  • Це зробили для того, щоб спростити обвинувачення, прибравши з нього аргумент про недоцільність купівлі будівлі для Одеської мерії. Саме цей аргумент могли б розбити в суді.

Джерело

 Коментарі

Поділитися записом