Активісти у Донецькій області протестують через можливі фальсифікації на виборах

Категорія: Новини Автор: Site Editor0 Comments

205 просмотров

У місті Покровськ в Донецькій області з учорашнього дня активісти і місцеві мешканці влаштували протестну акцію через можливі порушення під час виборів. Через це також не працює виборча комісія. Про це повідомляється в пресцентрі Нацполіції Донецької області, а також в організації «Опора».

В окрузі №50 з центром в місті Покровськ відбулися зіткнення після того, як спостерігачі помітили відмінності в цифрах в протоколах комісій. У той час на вулиці активісти вже встановили кілька наметів і принесли шини, вимагаючи проведення чесних виборів і недопущення фальсифікацій. Поліція забезпечує публічну безпеку на території окружної виборчої комісії. На місці працюють групи документування та групи комунікації, а також перебуває керівництво обласного главку і місцевої поліції.

За інформацією про порушення виборчого процесу розпочато досудове розслідування за ч.3 ст. 157 Кримінального кодексу України (перешкоджання здійсненню виборчого права, що вплинуло на результати виборів).

Оновлення. Нацполіція задіяла вертоліт зі спецпідрозділом зі складу сил авіапідтримки для забезпечення правопорядку під час підрахунку голосів в окружній виборчій комісії №50 в Покровську. “Для стабілізації ситуації в окрузі №50 під час підрахунку голосів та недопущення ускладнення оперативної обстановки Нацполіція перекинула туди повітрям резерви груп спецпризначення Нацполіції зі складу сил авіапідтримки”, – повідомляє пресслужба Нацполіції.

Оновлення. Окружна виборча комісія №50 в Покровську вирішила позбавити права присутності на засіданні кандидатів у депутати, спостерігачів, а також представників засобів масової інформації. Про це повідомляє громадянська мережа “ОПОРА”. У той же час відзначається, що зараз з приміщення ОВК нікого не видалили, тому що чекають консультацій від ЦВК. ОВК обґрунтувала таке рішення тиском на комісію під час безперервного засідання, можливою загрозою життю і здоров’ю членів ОВК, а також з метою недопущення зриву виборчого процесу. “Позбавити вищезазначених осіб права присутності можна лише в разі, коли вони протиправно перешкоджають проведенню засідання виборчої комісії. Таке рішення може бути прийнято тільки стосовно конкретних осіб, які перешкоджали роботі комісії, а не взагалі обмежувати право присутності на засіданні всіх суб’єктів, які наділені цим правом. Незважаючи на те, що в мотивувальній частині постанови відсутня інформація, яким чином відбувалося перешкоджання і хто його здійснював, а також те, що санкція передбачена у вирішенні виборчої комісії не є індивідуально спрямованою – є обґрунтовані сумніви щодо правомірності цієї постанови”, – зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Донецькій області Анастасія Прокопенко.

Відзначимо, що за результатами підрахунку 97,34% електронних протоколів в окрузі №50 з 30,62%, або 19 320 голосів виборців лідирує мер Покровська Руслан Требушкін від “Опоблоку”. У самовисуванця, мера Добропілля Андрія Аксьонова – 29,61%, або 18 679 голосів. Кандидатка від “Слуги народу” Тетяна Романцова – на третьому місці. За неї проголосували 21,2%, або 13 378 виборців.

Руслан Требушкін внесений в базу сайту “Миротворець”. З 2001 по 2005 рік він був головою Димитрівської організації Союзу молоді регіонів України. З 2008 року – член Партії регіонів. З березня 2014 року – обраний до політради облорганізації Партії регіонів.
• Нагадаємо, Требушкіна викрили в приховуванні доходів в електронній декларації за 2015 рік. Мер не вказав 100 тис. грн доходів і 150 тис. гривень заощаджень.
• Нагадаємо, поліція відкрила кримінальну справу за фактом підрахунку голосів поза територією виборчої дільниці в селі Гута в Київській області. Спостерігач «Опори» зауважив, що члени ДВК заповнювали протоколи про підрахунок голосів, сидячи в машині біля окружної комісії в Миронівці. Більш того, спеціальні пакети для протоколів не були використані і лежали в авто, де сиділа комісія.

 

 Коментарі

Поділитися записом