Анастасія Красносільська – "слуга" і активістка, яка буде "ламати хребет суддівській мафії"

Категорія: Новини Автор: Site Editor0 Comments

1950 просмотров

Як не дивно, але боротьба “проти всього старого і поганого” може мати не завжди позитивні наслідки. Так, наприклад, багато політологів вже кажуть про те, що після 21 липня може статись так, що Верховна Рада буде оновлена настільки, що загалом весь цей колегіальний орган буде сприйматися громадянами як дуже недосвідчений. Справа в тому, що кандидати в депутати мають чітко пояснювати суспільству, для чого саме вони прагнуть посісти місце депутата у Верховній Раді. Зокрема, які закони вони будуть ініціювати, у чому мають досвід та експертний погляд, і чого вже вдалося досягти на прикладі реальних справ. Але тут на перший план вийшло дуже багато активістів, які вміють багато розповідати “ні про що”, але з реальним досвідом у них не склалося. На нашу думку саме таким – не надто досвідченим депутатом – буде і активістка Анастасія Красносільська (досьє тут), яка зараз є кандидатом у народні депутати України 9 скликання від партії “Слуга Народу”, номер 8 у списку.

Якщо узагальнити, то досвіду роботи у Анастасії Красносільської немає. Тобто немає, якщо вважати за такий якусь конкретно визначену професію, адже за фахом Анастасія (за освітою – юрист та політолог) жодного дня не працювала, натомість весь час, фактично відразу після того, як завершила вчитись, виступала ЕКСПЕРТОМ в декількох громадських організаціях.

Починаючи з 2011 року Анастасія займалась виключно тим, що допомагала громадським організаціям підшукувати гранти. В деяких ЗМІ навіть залишились згадки про Красносільську як «експерта з підтримки неурядових організацій за рахунок бюджетних коштів та податкових стимулів для НУО».

Серед досягнень цього періоду – «Пролобіювала виділення з обласних бюджетів 2 мільйони гривень у 2013-2014 роках для конкурсів проектів неурядових організацій, а також запровадження прозорої процедури проведення таких конкурсів».

З 2014 року А.Красносільська стала вже з’являлась на заходах під бейджами та «координаторка проектів ГО “Український незалежний центр політичних досліджень” (з 2012 по 2015 рік) та «експерт з податкового законодавства».

Нетривалий час була експерткою робочої групи з питань дослідження стану громадянського суспільства Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства, менше року – експертом з правових питань ГО “Громадський люстраційний комітет”.

У 2015 році стала одним із засновників ГО “СІВІК ХАБ УКРАЇНА”.

А вже з квітня 2016 року – «експерт з антикорупційного законодавства».

Остання її так звана посада – членкиня правління ГО “Центр протидії корупції”, з 2016 до 2019 року працювала там керівницею адвокаційних програм. З кейсу її адвокаційних програм видно, що Красносільська чесно вважає, що створення САП та НАБУ – це виключно її заслуга.

31 травня 2019 року Анастасія вийшла зі складу правління ЦПК, на початку червня — припинила співпрацю з організацією як керівниця адвокації. Причина – увійшла до передвиборчого списку політичної партії «Слуга народу» і має плани брати участь у дострокових парламентських виборах.

Певний політичний досвід А.Красносільська дійсно має, бо у 7 та 8 скликаннях Верховної Ради була помічницей-консультанткою на громадських засадах народного депутата Павла Різаненка.

Наразі 100% можна сказати, що Анастасія – вже фактично народний депутат, бо №8 у списку «Слуги народу» це гарантоване місце в парламенті. Однак дивно, що різні ресурси та ЗМІ по різному оцінюють досвід роботи Красносільської. Так, в УНІАН пишуть, що вона – експерт з податкового законодавства (https://www.unian.ua/elections/10579902-partiya-sluga-narodu-predstavila-pershu-dvadcyatku-svojih-kandidativ-onovleno.html). Регіональні ЗМІ – що екперт з антикорупційного законодавства (http://procherk.info/news/vybori/73810-a-tam-v-umani-tam-e-zmi-jakes-predstavniki-sluga-narodu-dali-pres-konferentsiju-v-cherkasah).

А сторінка ВІКІПЕДІЇ – взагалі просто – антикорупційна активістка.

Ось цю «професію», до речі, ми і маємо розглядати як основну, бо навряд чи правник буде говорити ось так, далі цитуємо ЗМІ: «Анастасія Красносільська розповіла, що вона була лідером кампанії зі створення антикорупційного суду: «Що це означає для Черкас? Коли ми під’їжджали, то були вражені відсутністю дороги. На дорогах треба перестати красти, а ті, хто краде, мають сісти в тюрму», – заявила Анастасія».

І до речі, за подібні “розмірковування” Красносільській дуже гарно платили – до 46 000 грн на місяць.

 

 

Чим буде займатись майбутній народний депутат Красносільська (яка ще в березні цього року розмірковувала в бесіді з журналістами Укрінформу про те, як “треба ламати хребет суддівській мафії”), вже відомо. Анастасія про це сама написала у Фейсбук:

“План такий:
– антикор, правоохоронна та судова реформи – тут ви все знаєте ));
– лупнуту скалу політики та практики всиновлення дітей;
– триматися берегів здорового глузду та зберегти здорову картину реальності;
– лишатися людиною та лишатися скромною”.

За те, що хоче залишатись людиною, то, звичайно, добре. А от чи вистачить “активістці” реального досвіду для судової реформи, то тут велике запитання.

 Коментарі

Поділитися записом