Дивна вибірковість активістів: суддів лають, прокурорів не чіпають

Категорія: Новини Автор: ShyGnu0 Comments

3487 просмотров

Те, що зараз відбувається навколо телеканалу Zik та інтерв’ю з Портновим, черговий раз доводить, що події Майдану все ще мають відлуння у серцях людей. Як доводить і те, що спекулювати на цій темі теж будуть дуже довго. Але спекуляції – це одне, а от цинічне перевзування в повітрі в залежності від кон’юнктури – це, даруйте, трохи інше. На жаль, змінювати маски в залежності від ситуації – улюблена справа нинішніх активістів.

От взяти хоча б до прикладу найбільш активних борців з корупцією у всіх її проявах, а особливо суддівській – Віталія Титича та Романа Маселко.

Перший у себе на сторінці навіть місцем роботи вказує не власну адвокатську фірму, а таку собі «Адвокатську дорадчу групу», що тільки те й робить, як переймається злочинами, скоєними під час Майдану. Та й сам Віталій Титич інакше як адвокат майданівців себе й не називає.

А другий майже кожен день переймається тим, що як же ж так виходить, що й досі працюють такі собі придумані ним самим «судді Майдану». Що воно за кліше таке, й чому Роман Маселко самостійно дав собі право обирати винних чи невинних, ми докорінно розбиратися не будемо.

Але візьмемо за точку відліку, що за своїми власними твердженнями й Віталій Титич, й Роман Маселко – до речі, обидва члени ГРД – начебто повністю й тільки переймаються справами Майдану.

Більше того пам’ятаєте, який гучний розголос підняли в ГРД, коли отримали від начальника Департаменту спеціальних розслідувань Сергія Горбатюка «спеціальний лист» на ім’я Галини Чижик. Обуренню Віталія Титича на поганих суддів, які відмовляються чомусь свідчити самі проти себе, тоді не було меж. (Детальніше про це читайте тут ПРОДАЖНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ: ЯК ГРД ЗМУШУЄ СУДДІВ ДАВАТИ ПОКАЗИ ПРОТИ САМИХ СЕБЕ…)

Аж трохи згодом виявилося дивне.

По-перше, дуже вже часто Горбатюк став казати “правильні” речі про суддів на правильних сайтах, які створили інші члени ГРД.

А по-друге, майже через декілька днів, як Горбатюк надіслав такого потрібного для Титича листа, виявилося, що сам Віталій Титич у вільний від роботи в ГРД час, підробляє собі адвокатом у того ж таки Сергія Горбатюка, який в тому числі розслідує й справи «проти Майдану».

Читайте також: “ГОЛОВА ГРД ВІТАЛІЙ ТИТИЧ – “НА ГАЧКУ” У ГЕНПРОКУРАТУРИ

Така дружба адвоката й прокурора не те щоб викликали питання, але все ж таки. А от що таки викликає не лише питання, а обурення, що активістам просто начхати, що у департаменті Горбатюка працюють прокурори-антимайданівці.

Про це буквально вчора повідомили в «Українській правді» у статті “ЗМІ: Злочини проти Майдану розслідує прокурор-антимайданівець“.

Зокрема, виявилося, що прокурор Павло Головко, який у 2014 році виступав в суді проти активістів Революції Гідності, сьогодні працює в Департаменті спеціальних розслідувань ГПУ, який розслідує саме злочини проти Майдану. Виявили це у розслідуванні “Прокурори Майдану” для програми “Наші гроші”. Зокрема, журналісти нагадали, що прокурор Головко виступав проти активістів майдану Романа Тисівського і Едуарда Крижанівського. “Суд проходив надзвичайно швидко. Не минало, мабуть, півтори хвилини, як люди виходили. Всіх – під одну печатку, і відправляли туди – на Лук’янівку”, – розповів Крижанівський. Дружина Павла Головка – Аліна Головко – також виступала в суді проти активістів Революції. Ще під дівочим прізвищем Мінчук – клопотала про тримання під вартою 72-річного пенсіонера Миколи Пасічника. Його затримали у Києві 22 січня і сильно побили. «До самого вечора нас тримали роздягнутих, двері настіж, на вулиці – мороз. Аж на другу ніч нас привезли в суд. Суд був вночі. Я сидів за ґратами і кров на вусах обламував», – розповів про своє затримання Микола Пасічник. Окрім того, Мінчук-Головко 25 січня просила суд взяти під варту іншого активіста – Василя Слівінського.

Зазначимо, що усі перелічені ухвали відсутні у відкритому Єдиному реєстрі судових рішень.

Нині Павло Головко працює старшим слідчим в Департаменті спеціальних розслідувань ГПУ, який займається саме розслідуваннями злочинів проти Майдану і Революції.

При цьому у своїй анкеті доброчесності цей прокурор зазначив, що не вчиняв дій, які компрометували б його або прокуратуру загалом і які б змусили сумніватися в його об’єктивності і незалежності.

Так само анкету заповнила і Аліна Головко, яка нині працює в Київській місцевій прокуратурі №6 (Печерський район).

Коментуючи цей парадокс, начальник Департаменту Сергій Горбатюк пояснив, що має обмежений вплив на добір кадрів у цей підрозділ. “Це не є зовсім правильним. Але ми виходимо з тієї ситуації, в яку нас поставили. Нам же спочатку в групу виділяють людину. Тобто ми просимо чи прокуратуру міста, чи іншої області: “Надайте людей, які можуть працювати”. Тут не ми вирішуємо. Ми за людиною певний час спостерігаємо, виходячи з її професійних якостей. І після того приймаємо рішення про взяття в штат”, – сказав він. При цьому Сергій Горбатюк наголосив, що бере на себе відповідальність за взяття в штат Павла Головка. “В даному випадку ми прийняли таке рішення. Ну і очікуємо на певну порцію критики. Але це – наша відповідальність”, – пояснив начальник Департаменту спеціальних розслідувань.

Тобто, що ж це виходить?

Адвокати Майдану просто нищать Суддів Майдану, але зовсім не трогають Прокурорів Майдану.

Дивна вибірковість, не знаходите?

Аліна Товченко

 

 Коментарі

Поділитися записом