Грантожернаковість, або чому багатіють родини активістів

Категорія: Новини Автор: Site Editor0 Comments

2059 просмотров

Вже у далекому 2016 році, коли до системи добору суддів ввели новий орган – Громадську Раду Доброчесності – почалися численні розмови, а що ж є тією доброчесністю. Більшість фахівців зійшлися на тому, що доброчесність — це глибока категорія, яка включає всі сторони моральності та, по суті, є трансформацією добра в професійну етичну сферу. Поєднання моральності та добра дає можливість окреслити площину доброчесності особи, яка здійснює функції держави, зокрема: компетентність, вимогливість до себе, безкорисливість, чесність, твердість, сумлінність. Згодом навіть самі члени ГРД вирахували одну з формул доброчесності: не можна купляти машини і квартири, які у сукупності вартують набагато більше за увесь сукупний дохід усіх членів родини судді. І все було б добре, якби у ГРД чесно робили свою роботу – оцінювали доброчесність як вона є. Натомість в ГРД почали мудрувати і стали, як нещодавно заявив координатор ГРД Віталій Титич, «міряти мораль суддів своєю власною мораллю».  Ну і тут вже Третій закон Ньютона спрацював: дія дорівнює протидії. Бо наскільки вже поганенька мораль у членів ГРД виявилася, то й такий і результат отримали.

Читайте також: Як Віталій Титич мораллю мірявся, або ГРД – особлива форма життя активістів

Взяти хоча б випадки незаконного збагачення родин активістів. Лише минулого тижня ми писали про квартирний фарт активіста і колишнього судді Михайла Жернакова, як сьогодні його родина знову у центрі уваги.

Виявилося, що мати Жернакова (теж суддя, Ольга Мінаєва) та його вітчим (Микола Кучерявенко, який допоміг Михайлу провернути схему з обміну старої квартири у Харкові на сучасну новобудову у столиці майже задарма) продовжують накопичувати статки.

Так, за тією ж самою адресою, де була придбана новенька квартира, задекларована Ольгою Мінаєвою, тобто в Харкові на Бакуліна, 33, пан Кучерявенко придбав два паркінги (ймовірно, під кожний з Audi Q5, що знаходиться у власності родини Михайла Жернакова).

Один з цих паркінгів, вартістю у 320 тис грн був задекларований https://public.nazk.gov.ua/declaration/45bc7ce5-904a-426a-b772-dae9aa6734f2

А от щодо іншого – є лише інформація у Державному реєстрі нерухомого майна, натомість ані Ольга Мінаєва (як суддя), ані Микола Кучерявенко (як віце-президент Національної академії правових наук) так і не подали до НАЗК інформацію про суттєві зміни майнового стану.

Але ж, як бачимо, – це два різні паркінги, з різною площею, і придбані вони за різними підставами. Одне з них це – місце №0-70-у площею 14,5 м2, а інше – №0-80 площею 14,8 м2. І що цікаво – друге паркомісце оформлювала та ж сама нотаріус, що і квартиру Ольги Мінаєвої, та квартиру Михайла Жернакова – Яна Ященко. Впевнені, що для Яни Юріївни родина Мінаєвих-Кучерявенків-Жернакових є найулюбленішим клієнтом, бо лише за останні декілька років проводилося нотаріальне оформлення:

Квартир – 171,2 м2 (Кучерявенко), 121,6 м2 (Мінаєва) та 97.4 м2 (Мінаєва) та 66,2 м2 (Жернаков)

Будинку – 121,4 м2

Гаражів 13,3 м2 та 22,7 м2 (Мінаєва)

Земельних ділянок 2655 м2 та 601 м2

Нежитлових приміщень – 166,3 м2 та 104 м2 та 55 м2 та 42 м2

І ось ще й паркомісця довелося оформлювати.

А тепер щодо доброчесності. Сам факт недекларування другого паркомісця вже є примітним і важливим сам по собі. Хоча це й зрозуміло, бо витрата 320 тис грн для академіка, який задекларував усього 255 тис грн зарплатні ще можна пояснити, а от вже 2Х320 тис = 640 тис грн – це вже довелося б витратити усі доходи Кучерявенка, навіть гонорари й проценти від Приватбанку, й то не вистачило б, бо наприклад за декларацією 2016 року сукупний дохід Миколи Петровича склав 619 тис грн. І хоч за 2017 рік пан Кучерявенко декларації ще не подавав, але не думаємо, що доходи там зросли набагато.

Ще більше запитань до Ольги Мінаєвої – звідки в неї 4 млн грн на купівлю новобудови у Харкові, бо її зарплатня судді становить лише 312 тис грн на рік.

І ще один момент, подейкують, що 5 лютого в родині Жернакова продали одну з Ауді, аби купити ще більш коштовний автомобіль. Чекаємо на підтвердження інформації.

Так чи інакше, але чекати появи нових щорічних декларацій за 2017 рік залишилося вже недовго. Й там, ймовірно ми побачимо, звідки гроші на численні закордонні поїздки як самого Михайла Жернакова, так і членів його родини.

http://kucheryavenko.com.ua/galereya/zaxoplennya/podorozhi/

Цікаво, який би висновок дали члени Громадської ради доброчесності матері свого колеги – судді Ользі Мінаєвій, у якої, до речі, скоро кваліфоцінювання щодо того, а чи є доброчесним ось таке шалене збагачення за останні декілька років? Хоча, можливо, ми помиляємось, і це все дійсно є вельми доброчесним. Бо, наприклад, люблячий син – отримуючи від вдячного «американського народу» (а саме так підписують активісти усі свої світлини в новинах на сайті ГРД) величезні гранти на боротьбу з корупцією та побудову «нового правосуддя» – допомагає матері та вітчиму.

Така собі «грантожернаковість» на сучасний лад.

Аліна Товченко

 Коментарі

Поділитися записом