Майже дві сотні депутатів з “корупційним зашкварами” знову балотуються в Раду по мажоритарці. А ЦПК має ще одну причину збирати у людей непогані грошики

Категорія: Новини Автор: Site Editor0 Comments

326 просмотров

Сто вісімдесят чотири (184) чинних народних депутати із корупційними зашкварами знову хочуть обратися до Верховної Ради і балотуються на одномандатних виборчих округах.

Про це повідомляє проект “Серпом по рейтингу” громадської організації Центр протидії корупції із посиланням на дані Центральної виборчої комісії.

Згідно актуальних даних ЦВК, всього на позачергових парламентських виборах балотується 307 чинних народних депутатів, 115 – за партійними списками та 192 – за одномандатними виборчими округами.

Розробники проекту “Серпом по рейтингу” зібрали на інтерактивній карті тільки тих кандидатів, які є депутатами, балотуються по мажоритарних округах у Верховну Раду 9 скликання і мають корупційни зашквари. Всього – 184 особи, оскільки не всім депутатам вдалося закшваритися за час роботи в Парламенті. 8 депутатів, що йдуть по мажоритарці, зашкварів не мають.

За допомогою карти їх можна перевірити на корупційні проступки і “покарати” — перерахувати гроші на поширення інформації про їхні депутатські “зашквари” під час роботи в парламенті 8 скликання серед виборців їхнього ж округу.

До таких “зашкварів” антикорупціонери віднесли низку задокументованих вчинків депутатів: кнопкодавство, голосування за закони з корупційними ризиками, захист корумпованих чиновників, законодавчі атаки на прогресивні реформи тощо.

Наприклад, “зрізати рейтинг” можна всім мажоритарникам, які домоглися через Конституційний суд скасування статті Кримінального кодексу за незаконне збагачення, або тим, хто врятував від зняття депутатської недоторканності своїх колег чи брав на поруки одіозних чиновників, підозрюваних у корупційних злочинах.

Найбільш зашквареними серед мажоритарників, які беруть участь у дострокових виборах Ради і є чинними депутатами, виявилися не одіозні та медійно активні, а маловідомі та непублічні парламентарі: Андрій Гальченко, Костянтин Павлов, Євген Балицький, Василь Гуляєв, Артем Ільюк, Антон Кіссе, Олег Кулініч, Артур Мартовицький, Сергій Сажко, Геннадій Чекіта, Геннадій Бобов, Віктор Бондар тощо. Кожен із них має понад 10 зашкварів.

Зашкварені депутати балотуються майже по всій країні — у кожному ондомандатному окрузі обов’язково серед кандидатів є чинний народний обранець. Депутати із “зашкварами” йдуть в Раду і за партійними списками. Таких, за даними ЦВК, 115 кандидатів.

Найбільше зашкварених депутатів балотуються по округах Київщини, Дніпропетровщини, Харківщини, Одещини та Львівщини.

Майже кожен депутат чинного скликання Ради має більше одного корупційного зашквару, і більшість з цих депутатів знову намагаються потрапити до Парламенту. — по мажоритарці. Проект “Серпом” розрахований саме на те, щоб показати виборцям цих діячів їнхі справжні “справи”, голосування та вчинки як депутатів. Самі кампанії по проводяться у Facebook, що дає проекту можливість точково показати “зашквари” виборцям саме з тих округів, де здобули перемогу на виборах зашкварені нардепи, які знову балотуються у тих же округах. За одну кампанію вдається охопити понад 60% аудиторії від офіційної кількості зареєстрованих виборців конкретного округу.

За рік існування проекту участь у покаранні “зашкварених” депутатів взяли понад 700 громадян, які пожертвували на кампанії про народних обранців майже 200 тисяч гривень. Це дало можливість показати “зашквари” депутатів майже 2 мільйонам виборців.

Усі звіти з охопленням та фінансовими результатами кампанії можна перевірити безпосередньо на сайті проекту – https://serpom.org.ua/fb-posts/

  • “Серпом по рейтингу” — проект громадської організації Центр протидії корупції, який було запущено за рік до парламентських виборів .
  • Мета проекту — розповідати виборцями про корупційні зашквари народних депутатів та кандидатів-мажоритарників.
  • “Зріжемо їм рейтинг разом!” — гасло проекту, яке пояснює механіку його роботи: проект збирає зашквари у роботі парламентарів і за пожертви громадян розповідає про них у Facebook виборцям округу, по якому балотується цей депутат. У такий спосіб проект безпосередньо впливає на рейтинг та підтримку мажоритарника на окрузі.
  • Проект існує на пожертви громадян, які вкладають гроші в “покарання” конкретних депутатів або кандидатів у мажоритарних округах. Суми у 1300 гривень достатньо для одного “покарання” — запуску Facebook кампанії по зашквареному.

Джерело

 Коментарі

Поділитися записом