Ми намагаємося не пропустити недоброчесних кандидатів у судді – заступник голови ВККС

Категорія: Новини Автор: Site Editor0 Comments

593 просмотров

«Ми намагалися запустити якісні процедури, фільтри, котрі не пропускатимуть недоброчесних кандидатів чи суддів, і витіснятимуть випадкових.

У здоровому середовищі некомфортно нездоровому організму. Імунітет знищить його», — заявив заступник Голови ВККС Станіслав Щотка в інтерв’ю виданню ЛБ, коментуючи конкурси, які нещодавно завершила Комісія на посади суддів Верховного Суду та Вищого антикорупційного суду.

Ми (комісія) намагаємося запровадити такі процедури, способи приходу в професію, аби суспільство бачило, хто заходить. Законодавство так прописано, що ми мусимо поставити суддям незручні запитання, а вони повинні на них відповісти. Звичайно, без політизованості, цей процес відбувався би спокійніше», – сказав Станіслав Щотка.

За словами заступника Голови ВККСУ, конкурси до Верховного Суду та Вищого Антикорупційного суду, так само, як роботу двох органів, що допомагали в оцінюванні кандидатів, – Громадської ради доброчесності (ГРД) та Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ) – порівнювати не можна.

Досвід із формування та роботи на рівні держави громадської ради, що включає експертів з різних країн, є унікальним для світу, однак в Україні така співпраця виявилася вдалою – як ВККС, так і представники ГРМЕ її оцінюють позитивно та без політичної заангажованості.

«Представники ГРМЕ були «озброєні» інформацією з різних джерел. І це відчувалося під час спілкування з ними, судячи з того, як вони були поінформовані про кандидатів. Хоча було помітним їх критичне мислення. Вони аналізували подану їм інформацію. Не виглядало, що вони були заангажовані тими органами, від яких отримували дані», – зазначив Щотка.

Щодо співпраці з громадською радою, яка включала українських експертів – ГРД, за словами Щотки, вона була плідною, однак відчувався у їх заявах політичний окрас.

«Якщо стати на захист ГРД, можна припустити, що вони хочуть дещо гіперболізувати ситуацію. Тобто вивести її на найвищий рівень критичності. А потім понижувати градус до певної міри. Хоча реальність — дещо складніша. Бачимо інколи політичну зафарбованість у висловлюваннях або у вчинках тих чи інших активістів», – сказав заступник голови ВККС.

Щотка у своєму інтерв’ю спростував коментар одного з членів Громадської ради доброчесності про незрозумілість виставлення під час конкурсів балів та наголосив, що перш ніж зробити висновок, Комісією вивчались всі факти в сукупності за міліметром. “Бачите, виставлені різні бали. В когось 74 або 61 (показує). Кожен із рівнів розбивався на так звані підрівні: високий низький, високий середній, високий високий. Для виставлення балів ми враховували загальні якості кандидата, висновки психологів тощо. Ми оцінювали кожен критерій, кожен аспект по міліметру. Вся наша робота транслювалася наживо в Youtube. Я переконаний, що ті кандидати, яких я рекомендував, працюватимуть достойно», – сказав він.

  • Нагадаємо, що 6 березня 2019 року ВККС завершила другий в історії країни конкурс на посади суддів Верховного Суду та назвала його переможців.
  • Серед 78 переможців конкурсу – 54 судді (69%), 14 – науковців (18%), 7 – адвокатів (9%), 3 – із сукупним стажем (4%).
  • Того ж дня ВККСУ оголосила переможців до Вищого антикорупційного суду.
  • До Апеляційної палати цього суду увійшли 12 переможців конкурсу, серед яких 50% — судді, 50% — адвокати та науковці. До першої інстанції – 27 переможців конкурсу, 40% з яких мають досвід роботи адвокатами та науковцями, 60% — суддями.
  • Вища рада правосуддя 18 березня 2019 року вирішила, що рекомендує Президентові до призначення 10 та 25 переможців конкурсу до цього суду відповідно.

Джерело

 Коментарі

Поділитися записом