«Обнімашки», зрада і закрита «тусовка»: активісти пересварились між собою

Категорія: Новини Автор: feykaktiv_pro0 Comments

367 просмотров

Останні події в активістській тусовці дають все більше підстав говорити про те, що активістів поступово зжирає їх власний дракон. Справа в тому, що перемігши “стару” владу, і водночас отримавши шалені шанси на потрапляння самим до “нової” влади (а кількість активістів серед кандидатів до народних депутатів просто зашкалює; про що вже казати, якщо в перших десятках найбільш рейтингових  «Слуги народу» та «Голосу» третина кандидатів – так звані активісти), антикорупціонери поступово почали ділитись на декілька таборів, навіть більше – переходити в опозицію один до одного.

Про це вже було відомо декілька місяців тому, проте остаточно набуло розголосу під час вчорашнього публічного демаршу в мережі Фейсбук відомого активіста Олександра Лємєнова, який прокоментував результати перевиборів до Ради Реанімаційного пакету Реформ у такий спосіб:

«2 з 19 – такий результат голосування за мою кандидатуру в Раду РПР. Цікаво, що я не висував себе і навіть не був присутній на засіданні Загальних зборів. Це була пропозиція сторонньої організації – ІРРП, про що оголосив юрист цієї організації Олександр Волошин.

Між тим, мене не те, що не дивує. Навіть приємно, що так проголосували. Бо це чесно і послідовно з їхнього боку.

Зважаючи на те, як вчора РПР відмовився публікувати мій блог про зміни до законопроекту про уточнення підсудності Вищого антикорупційного суду, це все чітко лягає в контекст однієї історії. Нагадаю, як восени вони ж намагались зняти мій блог з “УкрПравди” по цій же темі – ВАКС. І таких моментів було багато, насправді, ті ж баталії стосовно уникнення перекосів у політизації позиції Коаліції у період виборів президента.

Зважаючи на те, що Рада РПР оновилась аж… на 1 людину з 9 (Hlib Vyshlinsky, наскільки розумію, просто не балотувався), то що ж можу додати. В додатковому голосуванні Viktor Taran поступився місцем Скіпальській.

Дякую за послідовність».

Пост на перший погляд не надто агресивний чи такий, який відображає якісь непорозуміння всередині активістів, але коментарі під ним розкрили дуже багато цікавих питань.

По-перше, самі активісти визнали, що рух активістів поступово перетворився на «закриту тусовку». З цього приводу деякі коментатори написали просто: «РПР стає все більше закритим!». Сам Лємєнов дав більш розлогий коментар: «Коли Рада оновлюється на 10%, дехто сидить там з самого початку, про яку демократію і змінність можна говорити? Це вже офіційно закрита структура. При цьому, відмічаю, що я не даю зараз цьому оцінку. Просто факт».

По-друге, виявилось, що активісти також поділились на ЗЕ!Команду та Порохоботів.

Це яскраво демонструє ось такий коментар Лємєнова: «Зате яка була дискусія, ахахаххаа, вони “нагинати команду Зеленського” хотіли. Але один з колег зазначив, що може спробувати допомагати новій команді, а критикувати – по суті. Це, звісно, прикольно все. Але ніт».

А дописувач Станіслав Цись взагалі звинуватив окремих активістів у зраді «спільних» інтересів: “Реанімаційний Порохобот Реформ. Шкода, раніше була достойна організація! Активісти потягнулися за преференціями від збанкрутілих політиків, яких невдовзі судитимуть за державну зраду і корупцію”.

В свою чергу Гліб Канєвський резюмував це дуже просто: «Був антикорупціонер. Став опозиціонер»

Також аналіз окремих коментарів дозволяє дійти ще деяких цікавих висновків.

Активісти просто не складуть собі ціну.

Активісти чітко поділились на табори: з одними – тільки «обнімашки», а з іншими – назавжди попрощались.

Активісти вже починають мірятись, хто з них більший активіст.

Ось такі вони, нелегкі будні активістів.

 Коментарі

Поділитися записом