Одні активісти ставлять пам’ятники, а інші нищать

Категорія: Новини Автор: feykaktiv0 Comments

174 просмотров

Поліція Харкова розшукує невідомих, які облили червоною фарбою пам’ятний знак воїнам Української повстанської армії (УПА) в Молодіжному парку міста.

Як повідомляє відділ комунікацій ГУ Нацполіції в Харківській області, інформація про подію надійшла до поліції о 16:34 понеділка. “Інформацію зареєстровано в Журналі єдиного обліку правопорушень Київського відділу поліції (Харкова – ІФ). Зібрано первинний матеріал. Наразі проводиться перевірка“, – йдеться в повідомленні.

  • Пам’ятний знак УПА в Молодіжному парку в Харкові встановила Харківська обласна організація Народного Руху України в 1992 році з дозволу Харківської міськради. Неодноразово були спроби знести його або зруйнувати, незважаючи на те, що пам’ятник розташований за 100 метрів від Київського райвідділу міліції.
  • 20 грудня 2006 р. пам’ятний знак знесли члени Євразійського союзу молоді, але незабаром його відновили. Пізніше представники лівих політичних партій неодноразово вимагали від міської влади знести пам’ятний знак УПА.
  • 26 квітня 2013 р. невідомі викрали частину пам’ятника – масивний гранітний камінь. Міліція внесла цей факт до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.
  • 6 лютого 2014 р. пам’ятний хрест викрали невідомі. Але незабаром його знову відновили.
  • У грудні 2014 р. пам’ятний знак підірвали невідомі. Голова Харківської ОДА Ігор Балута пообіцяв, що винних у вибуху буде покарано, а сам пам’ятний знак – відновлено.
  • У ніч на 14 жовтня 2017 р. та 14 березня 2018 р. невідомі облили пам’ятний знак УПА червоною фарбою, а 8 квітня 2019 року – його закидали будівельним сміттям і харчовими відходами.

Джерело

 Коментарі

Поділитися записом