Окружний адмінсуд Києва відмовився розглядати позов щодо закону про мову

Категорія: Новини Автор: Site Editor0 Comments

283 просмотров

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) відмовив у задоволенні заяви про забезпечення позову щодо заборони підписувати та публікувати Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Про це повідомляється в суботу на сайті суду.

Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши заяву про забезпечення позову щодо заборони підписувати та публікувати Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, ухвалив відмовити у її задоволенні“, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, суд вважає, що заявником не було доведено очевидної протиправності дій спікера парламенту у зв’язку з ненаданням жодного доказу на підтвердження такої обставини.

Зокрема, суд дійшов висновку про її необґрунтованість та про відсутність підстав для задоволення, оскільки заява не містила обґрунтування та доказів (наприклад, статут), що подана заява та позов, який має намір подати заявник, стосуються мети (цілей), з якою створено ГО “Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної”, що зазначена позивачем. Водночас у заяві про забезпечення позову зазначено, що права громадської організації та її членів порушено діями Голови Верховної Ради“, – повідомили в суді.

В ОАСК також заявили, що під час розгляду даної заяви судом було встановлено, що народними депутатами, згідно з Регламентом Верховної Ради України, ініційована процедура скасування відповідного рішення парламенту.

Як повідомлялося, раніше Окружний адміністративний суд Києва отримав заяву від ГО “Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної” про забезпечення позову до Голови Верховної Ради Андрія Парубія щодо заборони підписувати закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Позивач просить суд у порядку забезпечення адміністративного позову заборонити спікеру та будь-кому з народних депутатів і працівників Апарату ВР вчиняти будь-які дії, спрямовані на підписання “мовного” закону, направлення його на підпис Президентові та подальше офіційне опублікування.

  • Верховна Рада 25 квітня ухвалила закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Президент Петро Порошенко пообіцяв підписати закон відразу після надходження його на підпис. Того ж дня народні депутати від “Опозиційного блоку” зареєстрували у Верховній Раді два проекти постанови про скасування закону про функціонування української мови як державної. Згідно з регламентом, Голова Верховної Ради не може підписати закон доти, доки парламент не проголосує ці проекти постанов.
  • Окружний адміністративний суд Києва останнім часом ухвалив низку суперечливих рішень, зокрема заборонив призначати членів ВРП за президентською квотою; визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку; зупинив дію розпорядження уряду щодо оголошення конкурсу на посаду голови митниці; заборонив Державному бюро розслідувань проводити конкурс до Ради громадського контролю, а також призупинив процес перейменування Української православної церкви (Московського патріархату), відповідно до ухваленого в грудні 2018 року закону).
  • 34 судді ОАСК, включно із головою Павлом Вовком та суддями, які визнали незаконною націоналізацію ПриватБанку, не з’явилися на обов’язкове кваліфікаційне оцінювання, тому що нібито захворіли.

Джерело

 Коментарі

Поділитися записом