Ось тепер і розгулятися можна! КСУ визнав неконституційним е-декларування для антикорупційних активістів

Категорія: Новини Автор: feykaktiv0 Comments

312 просмотров

Конституційний суд визнав неконституційними норми закону “Про запобігання корупції”, які зобов’язували представників громадських антикорупційних організацій подавати електронні декларації.

Відповідне рішення було ухвалене у четвер більшістю суддів під час засідання Великої палати.

  • Як повідомлялося, 23 березня 2017 року Верховна Рада внесла зміни до статті 3 закону “Про запобігання корупції” і зобов’язала подавати декларації представників Громадської ради доброчесності, утвореної відповідно до Закону “Про судоустрій і статус суддів”, громадських рад, рад громадського контролю, що утворені при державних органах та беруть участь у підготовці рішень з кадрових питань, підготовці, моніторингу, оцінці виконання антикорупційних програм.
  • Євросоюз тоді розкритикував українські поправки до закону про електронне декларування, які передбачають подання декларацій громадськими активістами.
  • 30 березня 2017 року цей закон набув чинності. Згідно з ним, члени антикорупційних громадських організацій були зобов’язані з 1 січня 2018 року подавати електронні декларації.
  • 13 червня 2018 року уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова направила до КСУ подання щодо визнання неконституційним електронного декларування для громадських активістів.
  • У липні 2018 року до КСУ звернулися 65 народних депутатів, які також вимагали скасування норму закону щодо зобов’язання антикорупційних активістів подавати е-декларації.
  • Уже 12 вересня Конституційний суд об’єднав обидва провадження в одну справу.

Джерело

 Коментарі

Поділитися записом