Правозахисники домоглися початку розслідування дій поліції під час конфлікту через забудову Літнього театру Одеси

Категорія: Новини Автор: Site Editor0 Comments

1056 просмотров

Центр правового моніторингу “Гідність” домігся в суді початку розслідування дій поліції під час конфлікту через забудову Літнього театру Одеси в листопаді 2017 року.

Як повідомляється на сторінці центру в Facebook, Приморський суд Одеси зобов’язав прокуратуру внести заяву про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом зафіксованих спостерігачами порушень співробітниками поліції під час акції в Міському саду 18 листопада 2017 року закону України “Про Національну поліцію”.

“Одне з найгрубіших порушень – коли людина в чорній уніформі без розпізнавальних знаків, вочевидь, поліцейський, б’є ногою в голову активіста, що лежить на землі Це не тільки грубе порушення одразу кількох статей закону “Про Національну поліцію”, це також може свідчити про правопорушення відповідно до ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України – перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, карається позбавленням волі терміном від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до трьох років”, – ідеться в повідомленні центру.

Там також пояснили, що заяву з вимогою внести цей факт до ЄРДР правозахисники відправили в прокуратуру 29 грудня 2017 року і в той же день отримали відмову. Однак не погодилися з цією позицією наглядового відомства і направили скаргу до суду. Крім того, правозахисники розшукують людину, яка постраждала від удару поліцейського.

Як повідомлялося, в суботу, 18 листопада 2017 року, в обідню пору в центрі Одеси кілька сотень одеситів зібралися, щоб провести акцію протесту проти можливої забудови частини міського саду – Літнього театру.

Перед початком акції директор компанії-забудовника “Солід” Ігор Коваленко в коментарі журналістам пояснив, що забудовник планує створити на території Літнього саду концертно-виставковий комплекс – жодного висотного будинку там не заплановано. І хоча територія, за словами І.Коваленка, перебуває у приватній власності, дерева там також вирубувати для будівництва не будуть.

Але переконати протестувальників він не зміг. У результаті група активістів увірвалася на огороджену територію Літнього театру, зламала заварені вночі ворота і відкрила їх для всіх бажаючих.

Після цього протистояння між активістами і поліцією загострилося. Правоохоронці спробували розігнати учасників акції, використовуючи сльозогінний газ і кийки. Активісти відповіли на це киданням бруківки та піротехніки.

У результаті з боку правоохоронців постраждали понад 20 людей, зокрема під час час зіткнень постраждав начальник Головного управління Нацполіціі в Одеській області Дмитро Головін. За різними даними, йому розбили голову каменем або залізним прутом.

Після цього активісти зняли ворота взагалі і понесли їх до Одеської міськради, щоб “віддати” меру Одеси Геннадію Труханову.

Більшість учасників акції впевнені, що за забудовою Літнього театру стоїть одеський бізнесмен Володимир Галантерник.

Джерело

 Коментарі

Поділитися записом