Судова система має бути справді незалежною. Але коли це буде?

Категорія: Новини Автор: feykaktiv0 Comments

365 просмотров

У Зеленського заявляють про необхідність перезавантаження НАЗК і забезпечення реальної незалежності судової системи

Судова система України повинна стати реально незалежною і від президента, і від Верховної Ради, і від уряду, тоді вона реально запрацює, заявляє спікер передвиборчого штабу кандидата в президенти України Володимира Зеленського Дмитро Разумков.

Незалежність судів від того, хто сидить на вул.Грушевського, 5, незалежність судів від того, хто сидить на вул.Грушевського, 12/2 і головне – незалежність судів від того, хто сидить на вул.Банковій “, – сказав Д.Разумков, виступаючи на Третьому форумі українських лібералів “Люди важливi” в суботу в Києві.

Він підкреслив, що судова система запрацює, коли вона буде реально незалежною, як і система боротьби з корупцією, “коли вона буде сліпа і не бачитиме, хто перед нею стоїть”.

Спікер штабу В.Зеленського також зазначив, що судова система, яка неефективно працює, є однією з причин відсутності появи інвестицій в Україні.

“Бізнес розуміє, що він тут не захищений, зокрема тому, що він знає: прийшовши до судів, він може отримати абсолютно неправомірне рішення”, – зазначив він.

Що стосується антикорупційних органів, за словами Д.Разумкова, нині їх керівники більше займаються боротьбою між собою, ніж з корупцією.

Я думаю, якщо ми говоримо про НАЗК, – воно вимагає глибокого перезапуску, оскільки всі ті сподівання і надії, які на нього покладалися, не були реалізовані навіть частково, на мій погляд“, – сказав він.

Якщо ж говорити про Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, то, за словами спікера штабу В.Зеленського, ситуація впирається в конфлікт між керівниками САП і Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

І другий аспект – це те, що наразі багато хто з керівників цих структур заангажовані або запідозрені в тому, що вони так чи інакше перебувають під впливом тих чи інших політичних фігур … Тільки незалежна система зможе нормально функціонувати і зробити роботу наших чиновників підконтрольною“, – впевнений Д.Разумков.

Джерело

 Коментарі

Поділитися записом