У Дніпрі знищили модерністську скульптуру. Активісти пропонують рішення

Категорія: Новини Автор: feykaktiv0 Comments

262 просмотров

Недавно в Дніпрі знесли скульптуру монументаліста Ернеста Коткова «Дніпровські хвилі» для підготовки території до будівництва парковки ТРЦ. Після розголосу в ЗМІ міський голова Дніпра Борис Філатов визнав руйнування пам’ятки вандалізмом і доручив муніципалітету звернутися до обласної прокуратури. Саму скульптуру спробують відреставрувати. Про наміри мера йдеться на сайті Дніпроради.

У ДМР пояснили, що зберегти скульптуру було неможливо, бо вона належить не місту, а державі, позаяк розташовується на землі Південного машинобудівного заводу. Відповідальним за руйнування скульптури міський голова визнає керівництво заводу.

«Роботи виконував підрядник, котрий стверджує, що його найняв Південмаш», – йдеться на сайті Дніпроради. Відтепер бізнесмени, готові руйнувати культурні пам’ятки заради своїх інтересів, навряд зможуть отримувати земельні ділянки в Дніпрі, додає керівництво міста.

Спільнота Ukrainian Modernism запропонувала керівництву міста вирішувати проблему комплексно. Зокрема, доручити Управлінню з питань охорони культурної спадщини Дніпроради наступне:

1) Зробити інвентаризацію всіх об’єктів монументального мистецтва в громадських просторах і повернути їх у власність міста. Є багато скульптур, які зовсім нікому не належать – як за ними стежити, як реставрувати?

2) Ініціювати ґрунтовне дослідження матеріальної культурної спадщини 20-го сторіччя для виявлення цінних об’єктів і внесення їх в реєстр охорони пам’яток.

Як зазначає у себе на сторінці начальниця згаданого управління Надія Лиштва, монумент не вважається пам’яткою культурної спадщини. Спільнота наголошує на тому, аби розглядалася цінність об’єктів, а не їхній вік. Як приклад наводять естонський досвід – там пам’яткою визнали Національну бібліотеку, яку збудували в 1993 році.

Нагадаємо, автором знесеної скульптури в Дніпрі є Ернест Котков, співавтор фресок Київського річкового вокзалу, аеропорту Бориспіль і станції метро Либідська.

Джерело

 Коментарі

Поділитися записом