Усе заради судової реформи! Або Як активісти песиків в Нідерландах рахували…

Категорія: Новини Автор: Site Editor0 Comments

1077 просмотров

Якщо запитати пересічного громадянина, а що об’єднує європейських політиків, ЛГБТ-спільноту, українських антикорупціонерів та судову реформу, то напевне, не відповість ніхто. А зв’язок все ж існує.

Так, буквально декілька днів тому майже усе керівництво одіозної громадської організації «Фундація ДЕЮРЕ» вилетіло до Нідерландів.

Начебто у справах, бо на офіційній сторінці ГО у Фейсбук міститься таке повідомлення: «Голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков та виконавча директорка Ірина Шиба разом з заступником голови правління Центр політико-правових реформ Романом Куйбідою побували у Королівстві Нідерланди, де налагоджували співпрацю з місцевими стейкхолдерами, які займаються Україною та питаннями верховенства права».

Чому ми сказали, що ГО – одіозна? Бо нам дивно чути, коли активісти вихваляються тим, що основна мета їх діяльності – «сприяти звільненню старих негідних суддів».

Так, ось, напевне, до Гааги хотів полетіти і Тарас Шепель, але йому поставили інше завдання – активно розповідати усім політикам, навіть непрохідним, як треба будувати нову судову систему в Україні.

Бо ж його колеги якраз за цим і поїхали до країни тюльпанів та доступних наркотиків. Принаймні сам Михайло Жернаков про це сказав так: «Продовжуємо налагоджувати стосунки з місцевими стейкхолдерами, що займаються Україною і верховенством права. Презентуємо їм перший варіант звіту щодо того, як нам перейняти їхній досвід побудови судових інституцій».

Дивно, навіщо для презентації «перейняття досвіду» потрібно аж три людини, але ще дивніше, навіщо на це потрібно аж 4 дні. Про це сам Жернаков випадково розповів у коментарі до однієї зі світлин, пояснюючи що він буде в Голландії до ранку четверга (27 червня), а колеги – до п’ятниці (28 червня).

На нашу думку, перейняття досвіду з приводу побудови судової реформи пройшло на найвищому рівні.

Бо 25 червня активісти зустрілись, ні не з суддями, як дехто міг чомусь подумати, а з представниками місцевої політичної партії D66 (або «Демократи-66»).

Чому вибір пав саме на них, важко сказати, бо в нинішньому складі парламенту у Д66 лише 19 мандатів серед 150, і вони навіть в середині власної країни не надто популярні. З іншої сторони, якщо погуглити, то можна дізнатись, що Демократи-66  є «соціал-ліберальною партією. В уряді Віма Кока, в якому вона брала участь, партія представила кілька «ліберальних» реформ, таких як легалізація евтаназії, одностатевих шлюбів і проституції».

Ох якби нам хотілось помилитись, який саме досвід вивчали активісти, бо вже наступного дня вони поїхали до кафедрального собору Утрехта, де почали серйозно обговорювати те, чому ж там при вході висить… прапор ЛГБТ-спільноти!

Далі – більше, бо через день виконавча директорка Ірина Шиба взагалі вихваляється тим, що нарахувала аж 205 песиків!

І тут ми підходимо до ще одного важливого питання, а скільки ж може коштувати така важлива «міжнародна місія з вивчення судового досвіду»?

Рахуємо дуже просто, спочатку транспорт і харчування.

Вилетіти літаком з Києва до Амстердаму і назад – приблизно, 10000 грн на особу, або приблизно 1000 євро на трьох.

Потім активісти поїхали до Гааги. Найдешевший варіант – потягом, по 12 євро на особу. Але ми впевнені, що активісти орендували авто, це приблизно 35 євро на добу, або десь 150 євро за весь час.

З Амстердаму до Гааги близько 60 км, до Утрехта – 90 км, тобто заразом накатали близько 450-500 км.  В Нідерландах бензин один з найдорожчих в Європі – 1,81 євро за 1 л.  В цілому середній показник витрат рахуємо по 10 л на 100 км, тобто ще 90 євро на пальне.

І звичайно ж, якщо навіть 2 сандвічі та чай з кавою коштують 21 євро, то на 3х осіб три разове харчування в день вийде не менше 320-480 євро.

Перебування на 3 дні – мінімум 1000 євро, це ще якщо активісти економні були.

Готелі в Нідерландах не дорогі і недешеві, приблизно 210 євро на добу на одного, або 630 – на трьох, і заразом за 3 ночі – 1890 євро.

А ще ж кафе, музеї та інші веселі заклади – додамо ще 500 євро.

Отже, важливий візит обійшовся «Фундації ДЕЮРЕ» десь у суму 4630 євро, або  138 000 грн.

Багато це чи мало?

Попередній звіт фундації за 2018 рік показує, що такі поїздки «за грантами та досвідом» у них регулярні.

І це не дивно, бо треба ж якось «списувати під нуль» усі ті надходження, що їх дають на «боротьбу з негідними суддями». У 2018 році це було 5,61 млн грн.

У цьому році – напевне, ніяк не менше, бо он вже активісти добрались не лише до Гриценка, але й до новомодного «Голосу» та лідера виборчих перегонів – «Слуги народу».

От і літають активісти світом, аби скоріше витратити гроші, й отримати нові гранти.

Так, 28 червня Михайло Жернаков вже вилетів до Торонто (Канада).

А до цього з 14 по 16 травня був у Бельгії, а в квітні – в Данії, а в лютому – в Німеччині, і так далі.

Мабуть, дуже гарну судову систему хочуть побудувати, європейську, не інакше.

Аліна Товченко

 

 Коментарі

Поділитися записом