Захист Протасового Яру: Громада за підтримки Нацкорпусу знесла паркани забудовників

Категорія: Новини Автор: feykaktiv0 Comments

181 просмотров

Вчора ввечері мешканці Києва зібралися на чергову акцію захисту Протасового Яру, де забудовник з Дніпра планує вирубку понад 1200 дерев і будівництво в історичному ареалі Києва трьох ~40-поверхівок. Київський осередок Національного Корпусу підтримав громаду на акції, в ході якої ми разом знищили залізний та бетонний паркани забудовника.

Ввечері 16 травня ми з місцевими мешканцями зібрались біля Інституту серця на Амосова. Біля огорожі будмайданчика на учасників акції вже чекала поліція.

Представник забудовника намагався проводити «виховну» бесіду з активістами НК: «Вас всіх сфотографували», – казав він в ході діалогу. Але залякувати НК Київ не варто, Протасів Яр – не перша незаконна забудова, з якою ми стикаємося.

Голова НК Київ Сергій Філімонов під час своєї промови сказав про те, що і цього разу громада обов’язково переможе.

«Зараз я тут знаходжуся так само, як знаходився на Святошинському провулку, де ми отримали перемогу, і я отримав кримінальну справу. Озеро Качине, де ми отримали перемогу, і я отримав кримінальну справу. Екопарк «Осокорки», де ми отримали часткову перемогу, і я так само отримав кримінальну справу та три місяці домашнього арешту. … Дуже дякую всім мешканцям, які продовжують боротися за свої права, за довкілля і за парк. Ми обов’язково переможемо! Слава Україні!», – заявив він.

О 19 годині почався флешмоб, під час якого мешканці роздали присутнім білі стрічки, щоб зав’язати їх на деревах, чим символічно зафіксувати неможливість вирубування дерев.

Після цього Нацкорпус і чоловіки з числа мешканців почали розбирати паркан навколо місця забудови – у бік захисників Протасового Яру полетіли петарди. Попри це ми продовжили роботу, і коли кілька сотень метрів периметру Яру було звільнено, поліція здійснила спробу зупинити прибирання огорожі.

Активісти перейшли на інший бік Протасового Яру, де мешканці також намагались знести бетонний паркан незаконної забудови, і почали його розбирати.

Поліція не втручалася в хід акції, поки не впала перша бетонна стіна. Поліціянти спробували відтіснити мешканців від паркану, однак їх замало, щоб зупинити мешканців та активістів – падає ще декілька бетонних плит огорожі.

Після цього на допомогу колегам прийшов «Беркут», відбуваються перші незначні сутички поліції та мешканців, люди налаштовані рішуче, але без агресії. Сутички припиняються без затримань активістів і представників громади.

Джерело

 Коментарі

Поділитися записом